EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

18 Kasım 2011 Cuma

PINAR AYLİN'İN ''ORGANİK'' ALBÜMÜ : ''HİT 70'LER''


90'lı yıllarda dinleyici ile buluşan Pınar Aylin de bir nostalji albümle müzik marketlerde yerini alıyor. Konsept nostalji albümlerin birbiri ardına dinleyici ile buluştuğu günümüzde, Aylin'in konsept albümü ''Hit 70'ler''adını taşıyor. İlk klibi ''Palavra''ya çekilen prodüksiyonda ''Ah Nerede'',''Bana Yalan Söylediler'',''Affetme'',''Üzüntüyü Bırak Yaşamaya Bak'' gibi eserler Aylin yorumuyla dinleyiciyle buluşuyor. Pınar Aylin albümü için duygularını şu cümlelerle ifade ediyor: 

''Biz repertuar çalışmasına başladığımızda tarih, 2010 yazı idi. Berlin’de stüdyo startı ise Kasım 2010’da yani tam 1 sene önce verildi. Aylarca müzik direktörümün yazdığı partisyonların bitmesini bekledim, alışık olmadığım bir çalışma sisteminin sonucunu merak ederek.
Sonuç; bu albümde duyduğunuz her şey, tıpkı şarkıların duygularında olduğu gibi tamamen gerçek!.. Bu sound %95’i canlı enstrümanların defalarca kaydedilmesiyle ortaya çıktı. Kayıtlarda yer alan sanatçıların çoğu, Berlin Flormani’de görev alan müzisyenler. Yabancı olmalarına rağmen hiç zorluk çekmemelerinin sebebi, hemen her dildeki orjinal eserleri çok iyi bilmeleri. Çünkü şimdi her biri müzikal tadındaki eserler, aslında Dünya hitleri projenin oluşum aşamasında; ilk hedefimiz, bu özel şarkıların pamuklara sarılması gereken ruhlarını koruyarak, onları 2012’ye taşımamız gerektiğiydi. Tıpkı muhteşem bir eski binayı yeniden renove edermiş gibi, her şeyin detaylarda gizli olduğunu bilerek, özenerek. O yüzden bu bir cover albüm değil, nostalji albümü hiç değil, onların çok ötesinde bir çalışma..

Bu işin mimarı Ünal Yüksel; Berlin’de pek çok ödülü olan bir prodüktör – müzik adamı, aynı zamanda Goethe Üniversitesi hocası olan bir müzik direktörü..
İlk kez bir albümün tüm prodüksiyonunu yurt dışında yapma çılgınlığıysa bana pek çok fedakarlığa mal oldu. Arkadaşlarımdan, ailemden, canım kızımdan, hobilerimden ve İstanbul’dan uzak kalmanın getireceği hislerin toplamı gibi..

Ama sonunda, her şeyin doğal, gerçek ve güzel olanını aradığımız, bulduğumuzda da üç misli ödemeyi göze aldığımız bu devirde, işte tam da hormonsuz, katkı maddesiz, aynı özlediğimiz o tatta ve lezzette bir iş yaptık diyebiliriz..
Yani “Bu albüm bir organik tarım ürünüdür”!
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe