EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

10 Kasım 2011 Perşembe

HAYAT MÜZİK'TE HAFTANIN KONUK YAZARI : ''MULTİTAP''Dört adam "Hadi bir daha yapıyoruz!" dedik ve ikincisi için yola çıktık. Hikayelerimizi masaya döktük, duygularımıza vizeyi kaldırdık, "Gelin!" dedik. Enstrumanlarımızla kucaklaştık, eskilerle vedalaştık, yenilere yelken açtık.
Başladı sözler, melodiler ufak ufak dökülmeye, uykular kaçmaya. Ne çıkacağını biz de merak ediyorduk. Yaz ayları yanımızdan geçerken biz stüdyoya gidiyorduk.
Müzik başlı başına bir maceraydı kaderi şarkılarla yazılan, biz de gözü kara denizciler gibiydik yelkeni rüzgarla dolan.

Yetişir mi diyorduk turuncu sonbahara,biraz hüzün ekliyorduk bu mutlu şarkılara.
Görücüye çıkardık. "Kalpten, içten, samimi!" Böyle yorumluyordu ilk dinleyen ahali.
Bunun tadı farklı ama aynı mutfaktan çıkmış, bu akustik tınılar Multitap'a yakışmış.
Yaptığımız müziği sen de dinlemelisin. Mutlu olmayı hakeden "Özel Birisin" diyoruz..

Bu yaratıcılık süreci sonunda kendimizi bir fırtınadan çıkmış gibi hissediyoruz, içimize sinmiş on bir yeni şarkıdan oluşan bu albümü sizinle paylaşma vakti geldiği için çok mutluyuz. Bu albüme yıllar sonra dönüp baktığımızda maceramızın önemli bir dönüm noktasıydı diyeceğiz. Kendi sevilen şarkılarımızı bile örnek almadan, tekrarlamadan, daha farklısını, daha güzelini yakalamak için attığımız cesur bir adım olarak hatırlayacağız.

Şimdi bu şarkıları özgür bırakma ve sizin hayatınızdaki yerlerini bulmalarına izin verme zamanı. Biz yaptık ama onlar artık sizin. Bizi bu şarkılara taşıyan rüzgar artık onları size ve sizin özel dünyanıza taşıyacak. Ve bu sihirli döngü biliyoruz ki bize daha nice şarkılar yazdıracak. 

Multitap/Hayat Müzik Platformu/2011

Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe