EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

25 Kasım 2011 Cuma

AYRI DİLLERDE AYNI DUYGUDA ŞARKILARLA ''İSTANBUL 12 ''


2003 yılında kurulan İstanbul Orkestrası grubu ilk albümleri ''İlk'' ile müzik marketlerde yerini aldı. Kurulduğu günden beri aynı ekiple yola devam eden grup, vokallerde Lizet Rofe, Julide Özçelik ve Cenk Rofe, davul ve perküsyonlarda Emre Yenson ve Alpar Lü, bas gitar ve vokalde Soner Şeker, piyano ve vokalde Emre Oktayoğlu, yaylılarda Başak Elkutlu, Nilgün Lü, trompetlerde Şenova Ülker, Volkan Coşar ve Halil Yiğit, kanun ve vokalde Güniz Yılmaz ile flütlerde ise Nihan Şeker ve vokal de yapan Zümra Oktayoğlu'ndan oluşmaktadır.

Sahnede Türkçe'nin yanı sıra İngilizce, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Arapça, Rumca, Rusça, İbranice ve Balkan dillerinde performans sergileyen ''İstanbul 12'' , albümde iki tanesi düet olan Türkçe sözlü bestelerin yanında İspanyolca ve Fransızca yazdıkları şarkılara da yer verdi.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe