EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

12 Ağustos 2011 Cuma

EYLEM, HAYAT MÜZİK'TE AHMET ERTEN'İN KONUĞU OLDU!

-'Bugün Burda’ Adını taşıyan yeni albümünüzle dinleyici ile buluştunuz.Öncelikle’’ Bugün Burda’’ size neler hissettirdi? Nasıl bir albüm oldu, paylaşır mısınız okurlarımızla?

Duygu olarak hüzünlü yerlere de giden ama hep umutlu ve güçlü olan bir albüm yapmaya çalıştım. İsmiyle de dimdik burada olduğunu söylemek istedik. Ekip olaraksa çok genç ve yetenekli isimlerle çalıştım, müzik dünyasına çok iyi geleceklerini düşünüyorum. Uzun uzun zaman harcadık üstünde ve içime sinen bir albüm oldu. Umarım bu dinleyicilere de yansır.

Albümde sizin şarkılarınız ve Fatih Melek şarkılarını görüyoruz. Nasıl bir araya geldiniz? Bu müzikal birlikteliğin ortaya çıkışını merak ediyoru
m.

Danışmanım Süheyl Atay’ın tavsiyesiyle bir araya geldik. Birkaç şarkı için fikirlerimden bahsettim ve beraber yazmaya başladığımızda çok iyi bir kimyamız olduğunu gördük. Ondan sonra albüm için, konserler için fikirler havalarda uçuştu. Ben daha önce kalemimi paylaşmamıştım, biraz mızmızımdır bu konularda. Ama Fatih’in tek başına yazdığı şarkılar bile tam benlik oldu. “Kaldır Elleri” şarkısında mesela ismim bile geçiyor.

Sadece şarkı söyleyen değil aynı zamanda işin show kısmını da önemseyen bir isimsiniz. İyi bir sahne showu için performansınızı nasıl koruyo
rsunuz?

Dans zaten benim öncelikli eğitimimdi. Müzikle her zaman bir arada düşünüyorum o yüzden. Çoğu koreografimde sözlerle elele giden hareketler var. Sahne için de şarkıların hakkını verecek tasarımlar yapmayı düşünüyoruz. Dansı bırakmadığım için formdan düşmüyorum ama sesin formunu korumak da bir o kadar önemli.


Türkiye Pazarı bir yana, yurt dışı için özel hazırladığınız projeler var mı? Varsa bize projelerinizi anlatır mısınız?

Evet, yurtdışı için çok çalıştım bu albüm öncesi dönemde. Şimdi meyvelerini toplayacağım inşallah. Öncelikle Lycamobile adlı uluslar arası bir şirketle sponsorluk anlaşması imzaladık. Beraber Almanya’da, İngiltere’de ve Avrupa’nın kalanında imza günleri, etkinlikler düzenleyeceğiz. Bu süreçte üç tane single çıkacak yurtdışında. Yepyeni İngilizce parçaları ilk olarak Avrupa’dan piyasaya süreceğiz. O yüzden bu albümde İngilizce şarkı yok. Peşine de albüm gelecek diye umuyorum.

Albümün ilk klibi ‘’Hayat Devam Eder’’e geldi. Ancak albümde kısa sürede ön plana çıkan pek çok şarkı var. İkinci klip için hangi şarkı ne zaman düşünülüyor?

Albümde bir sürü güçlü şarkı olmasını istiyordum, o yüzden böyle düşündüğünüzü görünce çok sevindim! Henüz ikinci klip şarkısına karar veremedik ama hayranların ve müzik dünyasından insanların fikirlerini topluyoruz. “Hayat Devam Eder”in yolculuğu bir süre daha devam edecek, sıradaki klipte onun kadar güzel olacak umarım.

Eurovision için gönüllü olduğunuzu duyduk. Yarışmaya katılmayı gerçekten istiyor musunuz ve eğer katılırsanız nasıl bir şarkı ve sahne showu ile dahil olmak isterseniz?

Türkiye’yi temsil etmek için seçilirsem çok sevinirim. Müziğimde hep oryantal ve batılı melodileri bir araya getirmeye çalıştım, Eurovision da modernleştirilmiş etnik müziklerin çok başarılı olduğu bir yarışma. Bu yüzden iyi bir sonuç elde edebileceğimi düşünüyorum. Sahne şovu da elbette bol danslı ve hareketli olacaktır.

Geçtiğimiz günlerde bir dizide konuk oyuncu olarak yer aldınız. Dizi ve sinema projelerine sıcak bakıyor musunuz?

İngiltere’de oyunculuk konusunda eğitimli ve deneyimliyim. Ama Türkiye’de bunu hiç gösterememiştim. Doğru proje olursa tabii ki çok keyif alarak yapabilirim. Rol aldığım “Dinle Sevgili” dizisinde kendimi oynadım ama hayali bir senaryo söz konusuydu. Tepkiler güzel oldu, kendime güvenebilirim bu konuda sanırım!

Önümüzdeki dönemde dinleyicilerinizle bulacağınız tarihi belirlenmiş konser,imza günü gibi etkinlikleriniz var mı? Hayat Müzik Platformu aracılığı ile paylaşalım.

Promosyon dönemimiz devam ediyor, o yüzden bir sürü radyo ve tv konukluğumuz olacak. Bunlar en güncel olarak Facebook.com/EylemOfficial adresinden takip edilebilir. Sıradaki konserimiz ise 4 Eylül’de Denizli’de. Bunun da detaylarını önümüzdeki günlerde paylaşacağız.

Röportaj için teşekkür ederiz. Hayat Müzik Platformu aracılığı ile okurlarımıza ve dinleyicilerinize neler söylemek istersiniz?

Müziği ve sanatçıyı desteklediği için Hayat Müzik’e ben de çok teşekkür ediyorum. Umarım yeni albümümle dinleyicilerimi gururlandırmışımdır! Hepsine sonsuz sevgiler.

Röportaj: Ahmet ERTEN/Hayat Müzik/2011
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe