EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

27 Temmuz 2011 Çarşamba

POWERTÜRK'TEN ''BOYKOT'' AÇIKLAMASI!Dün sosyal medya platformları üzerinden duyrulan, Power Group'un Ajda Pekkan, Hande Yener, Gökhan Özen gibi sanatçıların video kliplerini Powertürk yayın akışından çıkarması haberinin ardından Power Grup'tan konuyla ilgili bir açıklama geldi. Hayat Müzik Platformu olarak, tarafların açıklamalarına ve söz konusu olay ile ilgili gelişmelere yer vereceğiz. İşte Powertürk'ün konuyla ilgili açıklaması :

Bazı kişi ve kuruluşların gerçeğe uymayan ifadelerle kamuoyunu yanıltmak için öne sürdüğü gibi Power Group tarafından yapılmış herhangi bir “boykot” işlemi sözkonusu değildir.

Boykot olarak iddia edilen uygulama birkaç yeni videoklibin kanalımızda yayınlanmasının bizzat yapımcıları tarafından engellenmesi sonrasında, sözkonusu sanatçıların sadece eski videokliplerini yayınlamak zorunda bırakılmamıza karşı takınmak zorunda kaldığımız bir tutumdur.

Esasen “boykot” suçlaması yasal olarak bir suç teşkil ettiği gibi, kuruluşumuzu maddi ve manevi zarara uğratabilecek nitelikte ticari sakıncalar da taşımaktadır.

Gerçekte durum ise, bazı müzik şirketleri sanatçılarının çıkardıkları en yeni videoklipleri bir müzik kanalı ile “exclusive anlaşmalar” yaparak, izleyicilerimizin o yeni parçaları dinleyip-izleme özgürlüğünün ellerinden alınmasıdır. Bu exclusive anlaşmalar nedeniyle, yeni videoklipler sadece tek bir kanala verilerek sektörde tekelleşmeye yol açılmaktadır.

Power Group olarak isteğimiz, müzik yapımcılarının tüm müzik mecralarına eşit mesafede durması ve çıkan tüm yeni videokliplerin adilce ve eş zamanlı olarak tüm müzik kanallarına iletilmesidir.

Buna karşılık yapılan, exclusivite anlaşmalar tek bir kanal yeni videoklipleri yayınlarken, diğer kanalların eski videoklipler ile yayın yapmaya zorlanması; ve sektörde tekelleşme yaratmaya yönelik bu çabaların, başka kanallara “boykot” suçlaması ile etik dışı bir kampanyaya dönüştürülerek örtbas edilmeye çalışılmasıdır.

Gerçeği bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Powertürk
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe