EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

23 Kasım 2010 Salı

YENİDEN HAYATA DÖNEN ALBÜMLER!


90'lı yıllarda müzik marketlere sunulan ancak günümüzde basılmayan ve tükendiği için bulunmayan albümler bazen sanatçıların kendi çabasıyla (Sezen Aksu-Kaybolmayan Yıllar Serisi'nde olduğu gibi) bazen de firmaların yeniden basım kararıyla yeniden dinleyici ile buluşuyor.Türk popunun en ateşli dönemlerinde üretilen çok sayıda önemli ve nitelikli prodüksiyon ancak bu çabalarla tarihe karışmak yerine güncel kalabiliyor.Bu satırları yazarken bu anlamda büyük çabası olan firmaların ve isimlerin başında Hakan Eren'in Ossi Müzik'inin geldiğini de eklemek gerekiyor..Firma kurulduğu ilk günden bugüne çok sayıda plağı ,cd formatına çevirerek dinleyici ile buluşturdu.Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Mfö'nün Geldiler albümü bunun son örneği.


Bu yeniden basımlar şüphesiz en çok arşivcileri mutlu ediyor.Bu doğrultuda bir güzel haber de 90'lı yıllarda çok sayıda önemli albümü müzik dünyasına kazandırmış Tempa&Foneks'ten geldi.Firma yıllar önce yayınladığı ve bugün bulunması neredeyse imkansız olan bir çok albümünü yeniden müzik severlere sunuyor.Türk popunun tartışmasız klasik albümlerinden Levent Yüksel-Med-Cezir ,Sertab Erener kariyerinin en önemli yapı taşlarından ''Lal'',Yıldız Tilbe'yi müzik dünyasına kazandıran ''Delikanlım'',ve ''Dillere Destan'' Fatih Erkoç'un ''Kardelen'',Zuhal Olcay'ın ''Oyuncu'',Nilüfer'in ''Yeniden Yetmişe''
ve Ajda Pekkan,albümleri müzik marketlerden kısa süre içinde temin edebileceğiniz albümler.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe