EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

23 Eylül 2010 Perşembe

ODEON'UN ARŞİV SEVERLERE ÖZEL ALBÜMLERİ RAFLARDA!


Hayat Müzik Platformu'nda yeni ve güncel müzik haberlerini sizlerle buluştururken bir yandan da arşivcileri mutlu edecek özel albümlerin duyurularını da yapmaya devam ediyoruz.Odeon Müzik etiketi ile yayınlanan albümler de bunların başında geliyor.Geçtiğimiz ay duyurusunu yaptığımız ''Bu Şarkılarla Büyüdük'' albümünün akabinde sizinle paylaşacağımız yeni haberlerimiz ''Fecri Ebcioğlu 2 '' ve ''Modern Folk Üçlüsü'' albümleri olacak.Türk pop müziğinin önemli isimlerinden Fecri Ebcioğlu,
beğeni toplayan ilk albümünün ardından kendi ismini taşıyan ikinci önemli arşiv albümüyle müzik marketlerde yerini aldı.Ayten Alpman,Alpay,Tanju Okan,İlham Gencer başta olmak üzere Türk Pop'unun kilometre taşı olarak nitelendirilebilecek isim ve şarkıları söz konusu albümde yer alıyor.Müzikal niteliği kadar kapak ve kartonet tasarımı ile de dikkat çeken çalışmanın görsel zenginliği Türk karikatür dünyasının duayen ismi Bedri Koraman'ın imzasını taşıyor.


Odeon'un eş zamanlı olarak yayınladığı bir diğer albüm ''Modern Folk Üçlüsü''albümü.Doğan Canku,Ahmet Kurtaran ve Selami Karaibrahimgil'den oluşan grubun albümü ''40 Yılın Öyküsü'' adını taşıyor.1969 yılı sonunda Ankara'da başlayan bu müzikal oluşum,söz konusu albümde 16 şarkı ile siz müzik severlerle buluşuyor.Albümün özellikle arşiv tutkunlarını sevindirecek bir diğer özelliği ise grubun ''40 Yılın Öyküsü''nün aynı zamanda Dvd formatında da albümle beraber yayınlanması olacaktır.
Share this post

1 yorum Yeni Yorum Yap

 1. Anonim23:18

  Biz arşiv meraklılarına bulunmaz nimet.ben aldım fecri ebcioğlu'nunun ilk albümünü.bunu da alacağım.teşekkürler.

  YanıtlayınSil

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe