EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

1 Eylül 2010 Çarşamba

HAFTANIN KONUK YAZARI : ''ALEX''


Hayat tam da müzik benim için.. 25 yaşından beri tam anlamıyla profesyonel olarak hayatımı müzik yaparak kazanıyorum.. Çok küçük yaşta bulaştı sahne mikrobu bana.. Babamın bana öğretmekten yana olmadığı baba mesleği benim için. 15 yıla yaklaşan müzik hayatımda çok fazla şey öğrendim. Kısa sürede piyasanın ne kadar çok değiştiğini gördüm. Eskiden solist olmak ,beste yapmak , söz yazmak çok emek isteyen, değer verilen bir haldeyken günümüzde artık şarkıcı olmak müzik yapmak kimi insanlar için para kazanmanın tek amacı oldu.. Piyasaya baktığımızda çok az insan gerçekten ruhundan gelen melodileri okur oldu, geri kalanı ise sadece para basan melodileri yorumlayan insanlar..

Fabrikasyon bir pop müzik hayatımız oldu son zamanlarda hepsi birbirin aynı alt yapılar,aynı vuruşlar.. Sektör de tabiki de çok iyi çok güçlü isimler de var ama bir o kadar bu gün popülerlikleriyle herkesten önde fabrikasyon isimler de var..

Ara sıra soruyorum kendime ''Alex sen nerdesin?'' diye.. Sahnede çok iyi olduğumu biliyorum. Müzikalitesi yüksek besteler ve sözler yazdığıma inanıyorum beni bu kadar geride tutanın ne olduğunu soruyorum kendime. Cevap bazen kendi egom olduğu kadar da sistemin yanlış işliyor olması. Üzerime yapışan bir Etiler dönemi var yanlış algılanan ve bugün bazı kesimler için benim yanlış tanınmamı sağlayan.. Bugün ''İz'' albümümü dinleyen birçok insan bu Alex o Alex mi sorusunu soruyormuş.. O Alex dedikleri hangi Alex’ti ki ben anlayamadım.. O zamandan bu zamana Alex aslında hiç değişmedi.. Değişen sistem , patronlar , dinleyicier.. Ben her zaman bendim sahnesinde kuralları olan. Eller havaya müziği değildi aslında benim repertuarım .. “Eller havaya” ne demekse? Ama işin doğrusuda şudur ki bana gelen herkes eglenırdı ve mutlu ayrılırdı geceden ellerını nereye koyucaklarını bılen herkes bendeydı herhalde Beni de en çok tatmin eden buydu.

90 lar'da yanı eskiden müzisyenlerın işleri daha kolaydı. Şirketler daha çok yatırım yapardı,kliplere sponsorlar bulunurdu ,destekler alınırdı. Şimdi bunların hiçbiri olmadığı gibi sanatçılar yaptıkları klipleri döndürmek için bile para harcamak zorundalar. 2000'li yıllarda durum aynı degıl.Paran yoksa desteğin yoksa klibin dönmez,yok kuruldan geçmez,yok bilmem ne... Bir yığın aşılması gereken mevzu var bu işte. Aslında popülersen bunlar pek te sorun teşkil etmiyor popüler olmakta zor meziyet değil ki aslında bizim memlekette belki de bebekte 3-5 tur atsam bende mi popüler olurum bilemedim?


Sevgılerımle : )

Alex Tataryan/Hayat Müzik/2010

Share this post

1 yorum Yeni Yorum Yap

 1. Anonim15:10

  Alex'in albümü İz'in kliplerini daha çok izlemek istiyoruz müzik kanallarında.

  YanıtlayınSil

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe