EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

26 Ağustos 2010 Perşembe

MÜGE BARUTÇU YENİ YAZISI İLE HAYAT MÜZİK PLATFORMU'NDA !Çalar saat çalar..Çalar..Çalar...

Uyanıyorum, kafayı yemiş bir halde hemen müzik setinin start düğmesine basıyorum. Vee maestro!
Evin içinde üzerimde en uzun elbisem, elimde sigaram, saçlarım açık ve çiçekli tacım kafamda., Yüzüm gözüm şiş bir halde deli gibi bir sağa bir sola sallanıyorum. Aklım bir dünde bir bugünde.. Çünkü ben... Ben iyi değilim!

Bir ara dalıyorum, aşka dair şeyler düşünüyorum..

Düşünüyorum aşka dair ne yapsam?
Ah ne yapsam?
Acaba beni öldürsem mi, ne yapsam?
Yoksa ben sen mi olsam?

Ve şimdi eski dostumlayım. Müzik akıyor ve ben sallanmaya devam.

Kalbin bana hala kırıksa,sana aşk olsun.
İnan bana yaşadığımız herşey için hamd olsun.

Yavaşça masum çocukluğuma dönüyorum.
Mutluyuz yani.. Çocukluğum ve ben..

Sen yokken,Toprak Ana,Özledim.. Şarkılar bitiyor ama etkisi hala bende.. Mırıldanmaya devam..
Kendimi başka bir yerde ve zamanda hissetmeme neden olan şarkılar.. Albümü çantamda taşıyorum, nereye gitsem bir punduna getirip dinlemek için. Her ne kadar sonrasında güne uyum sorunu yaşasam da, aşk birlikteliği yaşadığım bu şarkıları seviyorum. Radyocu bünyemin tüm şarkılarla iş anlaşması var, ama konu DEMLİ ise aşk giriyor araya.

Albümü ilk kez FLÖRT programa konuk olduğunda dinledim. Dinlerken de bir yandan hikayesini de dinleme fırsatım oldu ilk ağızlardan.Dünya zamanıyla çok uzun bir zaman dilimine yayılan, hücum kayıtla yapılan, içinde tek bir digital kaçağın bile olmadığı bu şahane şarkılara verilen emek ve değer üzerine sayfalarca yazabilirim. Ama zaten albümü dinlerken ruh bunu biliyor ve anlıyor. Müziğinde tüm bu hızlı hayatın ve koşan teknolojinin içinde 'ORGANİK' olabileceğini görmek, dünyadaki müzisyenlerin geri kalan hayatlarında bize böyle bir iyilik yapabilme ihtimallerini sevdirdi bana. Hani ruhumuzun meyvası organik olsa daha mı az delirirdik?

Adettendir albümden bir şarkı favori olur ve biz şarkıyı bir yerlerde duyunca 'ay benim şarkım çıktı' diye zıplarız. Ben bu albüm için geleneksel davranışımızı sergilememin ayıp olacağı düşüncesiyle ayırım yapmayacağım fakat ÖZLEDİM beni benden alıyor itiraf ediyorum. Ne radyodan ne de yazdığım yazılardan pek fazla albüm tavsiye edemiyorum malum hem takibi zor hergün birkaç albüm çıkıyor, hem de zaten 5 kere dinleyin yer bitirirsiniz şarkıyı. Hayat da böyle akmıyor mu zaten bir zamandır. Hızlı, hissetmeden, bilgisayar ekranları arkasında, dokunmadan, dokundurmadan.. Ezberinizi bozmak ve belki yeniden iyi şeyler hissetmek için alın ya da sadece biraz olsun döngünün dışında da nefes almak için dinleyin onları. Tabi ben bu kanlı canlı şarkılardan sonra ne çalacağım ya da ne dinleyebileceğim orası muamma...

Ozan, Çağatay ve Timsah siz çok yaşayın!

Müge Barutçu/Hayat Müzik/2010
Share this post

5 yorum Yeni Yorum Yap

 1. Flört grubunun albümünün çıktığını bilmiyordum.Bu beğeni dolu yazıyı okuyunca gittim aldım.Madem bu kadar güzel yorumlar yapılmış kayda değer bir albüm var ortada demekki.Güzel olmuş.Müge Barutçu'ya teşekkürler.

  YanıtlayınSil
 2. Anonim14:34

  Forever Mügenin Oltası!!!!

  YanıtlayınSil
 3. Anonim01:54

  Flörtün yine bu sitede yapılan röportajında öğrendim ki meğerse grup eski Kim Bunlar grubundan sonra oluşmuş.Şaşırdım.

  YanıtlayınSil
 4. Anonim21:38

  Müge yazın gittiğin konserleri okumak isterim,konser izlenimleri süper olur.sevgiler.

  YanıtlayınSil
 5. Sevim Taşar22:00

  sevgili müge,herhalde sesiyle yüreğiyle yıllardır usanmadan dinlediğim tek radyocu sensin. hitmix'te olduğunu hayat müzikten öğrendim.bir yazında yazmıştın.ve yine o gün bugün hitmixten takip ediyorum seni ayrıca yeniden sanatçı konukları almana çok mutlu oldum.hep takipteyim.

  YanıtlayınSil

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe