EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

16 Ağustos 2010 Pazartesi

HAYAT MÜZİK PLATFORMU YENİ HAFTA KONUK YAZARI : ''NİLL ÖZALP''


Sevdiğim bir hikayeyi paylaşmak istedim sizle öncelikle…

Küçük çocuk dedesine sorar:

-Dedeciğim hayatın amacı nedir ?

Dedesi cevap verir:

Çocuğum her birimizin içinde 2 kurt çarpışır. Kurtlardan biri kendi alanını korumaya odaklıdır. Kızgınlık, öfke eleştiri, hor görü yüklüdür. Korku doludur ve kontrol etme peşindedir. Diğeri ise sevgi barış ve neşeye odaklıdır. Haşarı ve macera doludur.

Çocuk sorar:

Peki dede kurtlardan hangisi kazanacak?

Dede gülümseyerek cevap verir:

"Beslediğin kurt"

Hayatımız da böyle değil mi? Endişelerimizin korkularımızın arasında mutlu olmaya çabalıyoruz. Mutluluklarımızı hep bir sonuca bağlayıp duruyoruz. Araba alırsam mutlu olacağım, hayatımın aşkıyla olursam mutlu olacağım, işimde başarılı olursam artık rahatım. Bu kaygılarla paniklerle uğraşırken içinde olduğumuz hayatın güzelliklerini fark etmeden yaşıyoruz. Sürekli sahip olmadıklarımıza odaklı yaşamaktan, sahip olduğumuz güzellikler için şükretmiyoruz. Şu anda bu yazıyı okuduktan sonra arkanıza yaslanın ve hayatınızda sahip olduğunuz bütün güzellikleri düşünün ve onlar için şükredin. Ve GÜLÜMSEYİN!!!

Nil ÖZALP/Hayat Müzik/2010

Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe