EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

25 Ağustos 2010 Çarşamba

FIRAT BARAN,YAZILARIYLA HAYAT MÜZİK PLATFORMU'NDA!


Hayat ve müzik.Müzik ve hayat.Bu iki kelimeyi ayrı ayrı düşünemiyorum bile.Evet tamam hayat kelimesi müziği de içine alacak kadar geniş bir anlam ifade ediyor ama bir düşünün;müziksiz hayat! Çok zor hatta ben ve benim gibiler için imkansız! Hayat Müzik’te yazmam için istek geldiğinde neredeyse hiç düşünmeden evet dedim çünkü bazı şeyler isimden kazanır ya,bu platform da bence ismiyle çok avantajlı.Ben öyle düşünüyorum en azından.Hayat ve müzik,müzik dolu bir hayat,hatta müzikal tadında bir hayat.Ancak müzikle olabilir,başka önerisi olan?


İlk yazı bu ama ben daha önceden de burada yazıyormuşum gibi hissediyorum şu anda.Klavyeden akıyorum pek de düşünmeden.Efendim hoş geldiniz beş gittiniz türünde bir şeyler yazmayı hiç düşünmedim çünkü siz zaten buradaydınız,ben yeni geldim.Peki ya benden sonra geleceklere hoş geldiniz yok mu? Yok! Çünkü biz zaten hep bir aradayız:)


Düşündüm sonra acaba kendimi tanıtmalı mıyım diye? Sonra vazgeçtim çünkü ilgi gösterip yazılarımı okumaya devam ederseniz beni biraz da olsa tanıyabileceğinizi düşünüyorum.Ama iki satır bilgi vereyim de gelenek bozulmasın:)


Mesleğinin 16. senesini idrak eden bir radyocuyum.Hayır radyo satıcısı veya tamircisi değilim.Türkiye’de genelde radyo programcılarına veya radyo DJ’lerine böyle hitap ediliyor.Biz de kendi aramızda bunu kanıksayarak radyocuyuz diyoruz hatta bu isimle bir web sitesi bile var:) 2008 yılının Haziran ayından beri Pal FM ve Pal Station’da programlar yapmaya devam ediyorum.Show Radyo,Power Türk ve Radyo Fenomen,kariyerimdeki diğer hatrı sayılır radyo istasyonları.Bunların dışında Genç TV ve Eko TV müzik kanallarında da genç yaşta boy göstererek sektöre havalı bir başlangıç yapmışlığım da vardır:)


Şimdilik bu kadar.Yazmayı ve sizlere anlatmayı düşündüğüm konu başlıkları sürekli beynimde uçuşuyor.Ben onları toplarken siz de hayatınızı yaşayın ki bir sonraki yazımı büyük bir merakla bekleyin:) Müziği hayattan çıkarın ve ne kadar tatsız olabileceğini düşünün tekrar buluşana kadar…


Fırat BARAN/Hayat Müzik/2010
Share this post

3 yorum Yeni Yorum Yap

 1. Anonim21:32

  müzikal tadinda bir hayat yasamaya calisiyorum, sizde buna eslik edenlerden birisiniz Fırat Baran... kulagimiza calinan melodilerin hic susmamasi dilegi ile... yazilarinizin devamini merakla bekliyorum... Gulnaz

  YanıtlayınSil
 2. Anonim18:57

  Show Radyo'da çook uzun yıllar dinledim Fırat'ı.Ancak ne zamandır nerelerde olduğunu bilemiyordum.Pal Fm'de olduğunu bu yazıyı okuyunca öğrendim.Artık yeniden takipteyim:)

  YanıtlayınSil
 3. Canan Erarslan01:43

  Neler yazacağınızı merak ediyorum gerçekten Fırat Bey.Eğer son dönem albümleri yorumlayacaksanız Hümeyra'nın ve Fuat Güner'in yeniden basılan albümlerini yazarsanız sevinirim.Çok sıkı bir Türk pop müziği fanatiği olarak bu iki albümün çok özel dolduğunu düşünüyorum.ama elbette sizin yorumunuzu merak ediyorum.sevgiler.

  YanıtlayınSil

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe