EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

4 Ağustos 2010 Çarşamba

ALBÜM KRİTİK: BETÜL DEMİR/ ''HERKES HAKLI''2010 yazının sürprizlerinden birisi de Betül Demir’den geldi..Albüm hazırlığında olduğunu duyduğum Betül Demir’in bir tekli (single) hazırladığını bilmiyordum.Seyhan Müzik’te Sude Bilge Demir’le karşılaşınca öğrendim ve çalışma ilgili detayları o gün albümün prodüktöründen aldım.Aradan uzun zaman geçti..Söz konusu çalışma müzik marketlerde yerini aldı ancak hakkında bir şeyler yazma fırsatını yeni bulabildim.


Betül Demir’in çok iyi bir şarkıcı olduğunu düşünüyorum..Bugüne kadar ‘’Ayrılığın El Kitabı’’ ile başlayan maratonda hep doğru şarkılar söyledi..’’Süper’’ albümü ile yerini daha da sağlamlaştıran şarkıcı bu kez üçüncü solo albüm öncesi ‘’Herkes Haklı’’ ile dinleyiciyi selamlıyor..Sözü ve müziği Sezen Aksu imzası taşıyan Herkes Haklı,Sezen Aksu’nun 90’lı yıllardaki ‘’Onu Alma Beni Al’’ tadındaki muzip şarkılarını anımsattı bana..Melodisi ve sözleri ile kısa sürede beğeni kazanan şarkı, iki versiyonu ile albümde yerini almış..Şarkının klipte de kullanılan versiyonu Ozan Çolakoğlu’ya ait.Diğer versiyon ise Emirhan Cengiz tarafından hazırlanmış.


2010 yazında çok sayıda isim/şarkı dinleyici ile buluşsa da ne yazık ki nitelik olarak çok azı istenen noktaya ulaştı..Betül Demir'in ise ''Herkes Haklı'' ile istediği ilgiyi rahatlıkla gördüğünü düşünüyorum.Elbette bütün bunların bir ekip işi olduğunu da unutmamak gerekiyor..Çalışılan isimlerle kimyanın uyuşması şart..Bazen bu kimya ne kadar çabalansa da tutmayabiliyor. Anlaşılan,kimya tutmuş ve ''Herkes Haklı'' çıkmış..

Ahmet ERTEN/Hayat Müzik/2010
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe