EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

13 Temmuz 2010 Salı

''YENİ BİR GÜN'' ALBÜMÜ İLE SON GÜNLERDE MÜZİK SEVERLERİN BEĞENİSİNİ KAZANAN ATAKAN ILGAZDAĞ,HAYAT MÜZİK PLATFORMU'NDA KONUK YAZAR KOLTUĞUNDA!PAYLAŞMAK

Güzel şeyler bu dürtüyle başlıyor galiba, paylaşma ihtiyacıyla...


...Birilerini bulayım hayata bakışları bana ilginç gelen, hatta etrafımda toplayayım, ben onların kafasında onlar da benim kafamda ufak pencereler açsın, o pencereler daha önce hiç görmediğimiz bir yerlere bakıyor olsun, gördüğümüz manzara bizi iğreti bile etse keyif alalım, keyif alabilmekten keyif alalım. İçselleştirebildiklerimizi, sanki ilk defa biz telaffuz etmişiz gibi , ilk defa biz düşünmüşüz gibi coşkuyla, yeni pencereler açmak için kullanalım...Bizi diğer canlılardan bir parça daha özel kılan, bu paylaşım ihtiyacı diye düşünüyorum.


Ben şanslıymışım ki, iletişim biçimi olarak kullanacağım yol yani müzik, benim karşıma hayatımın erken dönemlerinde çıkmış.Bilinçli veya bilinçsiz ben o yola sapmışım belki de...


İlkokulla birlikte TRT İzmir Çocuk Korosu, ardından TRT Gençlik Korosu, sonra D.E.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi, 2001 yılında bu işi İstanbul’ da yapmaya karar vermem, İzmir’ deyken küçük radyolara yaptığım jingle ların İstanbul’ la birlikte yavaş yavaş büyük bütçeli reklam prodüksiyonlarına taşınması, hemen herkesin bildiği, beğendiği BEKO, VESTEL, VODAFONE gibi bir çok markaya işler yapmam, bu işlerin motivasyon açısından önemi yadsınamayacak ödüller alması ve bu yıl haziran ayında piyasaya çıkan ilk albümüm YENİ BİR GÜN’ ü, yolculuğumdaki önemli duraklar olarak görüyorum.

Reklam müziği kariyerimi düşündüğümde bir çok önemli ajans, prodüksiyon şirketi ve yönetmenle çalışmanın yanında, sipariş üzerine müzik yazmanın, 35-40 saniyede tüm derdinizi anlatmaya çalışmanın kısaca müzikal ögeleri gözeterek matematiksel kurgu yapmanın getiri ve götürülerini de göz ardı etmem mümkün olmuyor.Sonuç itibarıyla müzikal yeteneğinizi, sosyolojik birikiminiz ve psikolojik algınızla birleştirip, yönetmene kiralamanızdan ibaret bu iş.İşte bu albüm yani “YENİ BİR GÜN” yeni bir soluk da aynı zamanda benim için.Yıllardır biriken onlarca şarkı vardı arşivimde, dedim ki kendi kendime “ayda bir çıkar, bir konser veririz, eş dost çalarız, söyleriz, içeriz, eğleniriz...” sonra oturduk kayıtları bitirdik ve çok içimize sindi, ardından Alp Turaç ve Tarkan Gözübüyük’ le miksleri yaptık, sonuç çok hoşumuza gitti, masteringe yolladık Capitol Records’ a... Bir geldi, sound nefis! Geriye kaldı görseller...e onlar da müthiş olunca, yüzlerce tanıdığa “bakın ben şarkılarımı size layık bir şekilde paylaşmaya hazırım” demek kaldı geriye...benim bu bir paragrafda anlattığım süreç yaklaşık bir buçuk sene sürdü tabi : )

Sonuç itibarıyla çoğu hayatımızdaki ironilerden yola çıkarak yazılmış benmerkezci sözler ve müzikal anlamda dinleyiciyi kesinlikle küçümsemeyen şarkılardan oluşan bir ilk albüm YENİ BİR GÜN.


YARATICISININ %100 İÇİNE SİNMİŞTİR!


Sevgiler :)


Atakan Ilgazdağ/Hayat Müzik/2010
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe