EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

10 Temmuz 2010 Cumartesi

ARŞİV MERAKLILARINA MÜJDE : AJDA PEKKAN'S GREEK SONGS


Bizler 2010 yazını (bol güneşsiz) yaşamaya devam ederken çok sayıda albüm de müzik marketlerde yerini almaya devam ediyor.Nicelik olarak ç
ok ancak nitelik olarak pek umut vaat etmeyen ve ne hikmetse herkesin ''Ben de varım!'','' Yeni şarkılarımı bekletmek istemedim'' gibi türlü bahanelerle dahil olmak istediği bu aylarda en azından arşiv meraklılarına güzel haberler verebiliyoruz..


Geçtiğimiz günlerde Odeon etiketi ile yayımlanan ''Bu Şarkılarla Büyüdük'' albüm haberini sizlerle paylaşmıştık. Bu sefer ki albüm haberimiz Ajda Pekkan tutkunları için bulunmaz bir fırsat niteliğinde. Ajs Müzik tarafından müzik marketlere sunulan ''Ajda Pekkan's Greek Songs'' albümünde Ajda Pekkan'ın sesinden daha önce duymadığımız Yunanca Şarkılar ve Pekkan'dan Türkçe olarak dinlediğimiz şarkıların Yunanca versiyonları yer alıyor.Naim Dilmener'in usta kalemiyle açılış yapan albüm kartoneti (okumasını bilene müzikli ansiklopedi türünden),Murat Meriç ve Michael Kuyucu'nun yazılarıyla devam ediyor..Kuşkusuz ,albüm bu yönüyle de arşivcileri daha da heyecanlandıracak ve sevindirecektir.Müziği sadece bilgisayarında ''mp3'' formatında değil,müzik kütüphanesinde ''sahici'' olarak barındırmak isteyen arşivciler,koşa koşa müzik marketlere..Ajda Pekkan's Greek Songs,müzik marketlerde..
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe