EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

20 Temmuz 2010 Salı

AKIN ELDES ''BAŞKA TÜRLÜ'' DÖNDÜ..


Türkiye'nin en önemli müzisyenlerinden Akın Eldes yine Piccatura etiketi ile müzik marketlerde yerini alan ''Başka Türlü'' albümüyle geri döndü..Ünlü müzisyen,albümde Bulutsuzluk Özlemi'nin klasikleşen şarklarından ''Sözlerimi Geri Alamam'',Pinhani'nin ''Hele Bir Gel''i gibi 9 adet önemli besteye yer verdi.

Hayat Müzik Platformu'na yeni albümü ''Başka Türlü''yü anlatan Akın Eldes,''
Albüm 2007'de Duru kayıt stüdyosunda (2008 de elim bir kaza neticesinde kaybetmis oldugumuz) Tanju Duru tarafindan kaydedildi.Kontrbas, İlkin Deniz,davullar ise Turgut Alp Bekoglu tarafindan calundı.1 parcada (Veysel),Serdar Ateser klavye,gitar ve banjo çalarak albüme konuk oldu.Miksaj ve mastering 2010'da Levent Büyük tarafindan Stüdyo 18 de gerceklestirildi.Albümde benim 2 bestemin yanı sıra , Nejat YavaşoğullarI,Mehmet Güreli,Bülent Ortaçgil ve Sinan Kaynakçı besteleri yorumlandı..'' diyerek yeni albümü hakkında bilgi verdi.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe