EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

1 Haziran 2010 Salı

''ROMANTİK SERSERİ'' ORÇUN; HAYAT MÜZİK PLATFORMU'NDA!İlk albümünüz ‘’Romantik Serseri’’ ile dinleyici ile buluştunuz..Albümle ilgili konuşmadan önce sizi tanıyalım dilerseniz..Orçun’u tanıyalım öncelikle..?


Tabi ki. İlk önce; müzik, hayatımın tamamına yakın bir kısmını kaplıyor ve 15 senenin üzerinde sahnelerdeyim.Orçun müziksiz ve sporsuz bir yaşam düşünemiyor. Yine 15 senenin üzerinde profesyonel olarak sutopu oynadım,milli takım seviyesinde. Üniversite yarıda kaldı müzik tutkusu yüzünden,Kıbrıs’ta radyo sinema tv okuyordum ve 2. Sınıftan ayrıldım ,nedeni ise İstanbul'da sahne alabilmek..Bunların dışında ailem ile vakit geçirmeyi çok seviyorum ,denize olan tutkum da tartışılmaz. Kaptanlık ehliyetim var ve sürat teknelerini kullanmayı ,denizde hız yapmayı seviyorum.Kışları ise mutlaka snowboard yapıyorum ,bu da benim bütün hücrelerimi yeniliyor diyebilirim.

‘’Seneler sonra yine Romantik Serseri olarak hatırlanmak çok keyif verici olur’’


‘’Romantik Serseri’’ şarkınızın adı ;ancak ilerleyen çalışmalarınızda da üzerinize yapışacak bir tamlama gibi geliyor (Of Aman Nalan gibi)..Şimdiden kabul ediyor musunuz ‘’Romantik Serseri’’ ile yaşamayı: ) ?


Kesinlikle evet diyorum çünkü benim için çok özel bir şarkı.Yaptığım en keyifli söz müzik çalışmalarından bir tanesi diyebilirim.Birçok insanın bu şarkıda kendiyle ilgili beklentisi ya da tam ona göre bir yaşam tarzı bulabileceğini düşünüyor ve inanıyorum.Romantik Serseri çıktığı günden beri benim ismimle bütünleşti daha şimdiden. Bu beni hiç rahatsız etmediği gibi aksine çok ta memnun ediyor .Sebebi ise , seneler sonra yine bu isimle hatırlanmak benim için çok keyif verici bir duygu olacaktır.

Biraz albümden bahsedelim..Neler sunuyor dinleyenlere ‘’Romantik Serseri’’?


Her şeyden önce tam bir yaz şarkısı olduğuna inanıyorum.İzleyiciler ve dinleyiciler şarkıyı benimsedikten sonra hüzünlü hallerini ve duygusal çöküntülerini bir tarafa bırakıp ,’’ hayat işte böyle güzel ,neden üzülüyorum ki ,kaldığım yerden devam,tam beni anlatıyor,erkeklerin hepsi böyle değil mi?yok canım kadınlardan da böyle olanlar var… ‘’gibi bir çok sayısız yorumla karşılaştım.Yani kısacası onları mutlu ediyor ve eğlendiriyor.Bunu gözlemlemek ,gerçekten şarkının amacına ulaştığını hissetmekle orantılı bir duygu.


’’Çok değişik düşünen bir söz yazarı olduğumu düşünüyorum’’


Bu mini albümü bir tanışma albümü olarak mı algılamalıyız?Uzun soluklu albüm haberini şimdiden vermek için erken mi yoksa?


Hayır asla erken değil ,çalışmalarım güzel bir albüm yönünde şu ara.Ama sanırım istediğim albüm çıkana kadar bir single daha ekleyebilirim araya.Çok değişik düşünen bir söz müzik yazarı olduğumu düşünüyorum.Yani sanatçılar yaşadıkları yada gözlemledikleri her olayı farklı yorumlayabilirler .Ben daha farklı yorumladığımı düşünüyorum.Zaten bunu kısa bir zaman sonra çıkaracağım, hem single hem de ondan sonraki albümde, daha iyi ifade edeceğim.Bu konuda çok hırslıyım..

‘’Güzel bir şarkıya kimse duyarsız kalamaz’’


Albümün ve şarkıların geri bildiriminin alındığı en sağlıklı platform şüphesiz radyolardır..Radyo programcılarının ve gerçek müzik takipçilerinin albümle ilgili görüşleri neler?


İşte benim en sevindiğim ,en mutlu olduğum tarafı da bu zaten.Radyocu arkadaşlar şarkımı çok sevdi ve benimsedi.Her şeyden daha çok bu beni mutlu ediyor.Takip eden kitle ise gün geçtikçe artıyor ve radyocu tüm arkadaşların verdiği destek boşa çıkmıyor.Kısacası her şey yalan ,şarkı gerçek… Güzel bir şarkıya ,hiç kimse duyarsız kalamaz diyorum.

İlk klip ‘’Romantik Serseri’’ sık sık müzik kanallarında dönüyor..Klipten bahsetmek istiyorum biraz..Kiminle çalıştınız klipte?

Şafakaraman Production ile çalıştım ve çok ta başarılı olduğunu düşünüyorum.Gelen tepkiler arasın da Yalın ın ‘’Ah be kardeşim ‘’ klibine benzerliği tartışılıyor hem halk arasında hem de basın tarafında.Ama daha önce de söylediğim gibi bu tarz kliplerin havası aynıdır ve ilk çeken ne ben ne de Yalın dır.Daha da çeken olacaktır.Bu yüzden şarkı veya benim bir benzerliğim var mı onu tartışmak lazım,o da zaten hiç alakamız yok .Bu yüzden de çekilen klipten ve getirisinden memnunum.

Müzik dünyasına ‘’merhaba’’ diyen yeni bir isim olarak sektörde gördüğünüz artı ve eksileri öğrenebilir miyiz?


Avrupa da ki en fazla genç sayısına sahip olan bir ülke için ,en çok müzik dinleyen bir ülke için, gerekli yerlerde olmadığımızı düşünüyorum.Müzik adına kendi menfaatlerimizi düşünürken ,bunun yanında Türkçe olan bütün müziklerin menfaatlerini de düşünerek hareket edilmeli ve bence birçok yatırım yapılmalı.Bizleri eksi olarak etkileyen en büyük sorun bu bence.Artı olarak çok hevesli ve müzik bilgisi ve vizyonu çok geniş bir kesimin geldiğini görüyorum ve bu beni çok mutlu ediyor.

Yazlık mekanlarda konser ve sahne çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor..Sizin de 2010 yazı ile ilgili sahne çalışmalarınız var mı?Buradan duyurusunu yapmış olalım..


Evet kesinlikle ,yaz ayları konser ve sahne çalışmalarım olacak.En yakın tarihtekileri söyleyeyim hemen; 20-24 haziran Antalya Kemer konseri,yine 24 Haziran gecesi Fethiye de 1000 kişilik bir mekan da konserim olacak.Bunlar hemen kısa zaman içersinde gerçekleşecek olan organizasyonlar.

Son olarak Hayat Müzik Platformu okurlarına ve müzik severlere neler söylemek istersiniz?


Müzik insan beslenmesinin bir başka yoludur..Duygu ve düşüncelerin doğru notalarla hayat gelmesidir..Belki de hiçbir zaman yüz yüze söyleyemeyeceğiniz tercümanınızdır.Bu yüzden onu terk etmeyin.Sevgi ve saygılarımla..


Röportaj:Ahmet ERTEN/Hayat Müzik/2010


Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır! Aksi takdirde yasal işlem başlatılacaktır.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe