EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

14 Haziran 2010 Pazartesi

İLKAY SİPAHİ'DEN ORGANİK ŞARKILAR


Geçtiğimiz günlerde sektörün önde gelen üç müzik haber platformu Hayat Müzik,Müzik Gazetesi ve Gerçekpop’un editörleri olarak bir araya geldik..Bundansonra belirli periyodik aralıklarla da bir araya gelmeye devam edeceğiz. Toplantının nedeni ; sizlere yeni bir bölüm sunabilmek..Bu buluşmalarda elbette bir de konuğumuz olacak..İşi gücü müzik olan bu üç adam (Ahmet Erten,Ahmet Kamil Taşkın,Fatih Melek) konuk sanatçıyla müzik konuşacak..Biz çok keyif aldık..Dileriz siz de aynı tadı alabilirsiniz..

Söz konusu bölümün ilk konuğu ,kariyerinin ilk solo albümü ‘’Aşkın İlk Hali’’ ile İlkay Sipahi oldu..İlkay Sipahi’nin gerçekten inanarak yaptığı ve ‘’hepsi benim çocuklarım’’ samimiyetsizliğinden uzak bir güven duygusu taşıdığı şarkılar var bu albümde..Hatta Sipahi’nin albümü ve şarkıları ile ilgili bir benzetmesi var : ‘’Organik şarkılar,homojen bir albüm’’..O denli yaşanmışlık dolu ve üzerinde ‘’bu tutar,yoksa şöyle mi oynasak’’ gibi bir kaygı duyulmadan hazırlanmış bir albümmüş Aşkın İlk Hali..Zaten albümü baştan sona dinlediğinizde siz de bu elektriği alıyorsunuz..

Sohbet sırasında konu albümle beraber 4yüz grubundan da açıldı..Dağılmasının vatana millete hayırlı olduğu kanaatinde olduğum grup için İlkay Sipahi ‘’çok anlaşılamadık’’ diyor..Ve hatta 4yüz albümünün konservatuarda okutulacak bir referans albüm olduğunu söylüyor..Bu ne kadar gerçekleşir gerçekleşmez tartışılır ancak müzisyenin ilk albümü güzel bir yerleri hak ediyor..Şarkıların çoğunda İlkay Sipahi imzası gördüğümüz gibi düzenlemelerde de onun imzalarına rastlıyoruz..Tabii bütün bunların gerçekleşebilmesi için yazılı ve görsel medyanın özellikle de radyoların şans vermesi gerekiyor şarkıcıya..Dinlemekten sıkıldığımız ya da piyasada birbirini tekrar eden işler yerine gerçekten yeni nefeslere ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.

İlk klip ‘’Sarılıp Günahına’’ adlı şarkıya çekildi..Neden diyorum?Benim favorim ‘’Benim Suçum Değil’’di..Hemen cevabını veriyor..Radyo programcılarının ortak fikriymiş..Vardır bundan da bir hayır : ) Ama albümün aynı zamanda açılış şarkısına ısrarla klip gelmesi gerektiğini söylüyorum..’’Mutlaka çekeceğim o şarkıya klip’’diyor İlkah Sipahi..Bekleyip göreceğiz..

Önümüzdeki dönem için özellikle yaz sezonunda sahne çalışmaları olacakmış İlkay Sipahi’nin..’’Sahne benim yerim’’diyor..Ve bir çok önemli ismin albümünde söz ve müziklerini görecekmişiz yakında.Şimdilik bu isimler sürpriz..Zamanı gelince duyurusunu yaparız biz de..

Sözün özü, İlkay Sipahi albümüne de şarkılarına da güveniyor..Anlatırken heyecanını ve inancını gözlerinde görmek mümkün..’’Aşkın İlk Hali’’ de zaten şu anda birbiri ardında çıkan zorlama şarkılarla dolu albümler arasında kolaylıkla kendini gösterebilecek düzeyde..Dileriz,dinleyici olarak sizler kısa sürede,İlkay Sipahi’ye 4 yüz dışında apayrı bir şans verirsiniz..Çünkü 4yüz, söz konusu müzisyenin referansı olacak bir oluşum kesinlikle değil..

Ahmet Erten/Hayat Müzik/2010
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe