EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

12 Haziran 2010 Cumartesi

ALBÜM KRİTİK : SERTAB ERENER-RENGARENK-Sertab Erener’in yeni solo albümü geçtiğimiz günlerde müzik severlerle buluştu..Geçtiğimiz yıldan bu yana ‘’Bu Böyle’’,’’Açık Adres’’ ve akabinde de albüm habercisi ‘’Koparılan Çiçekler’’ şarkılarıyla beğeni kazanan şarkıcı uzun bir aradan sonra 17 şarkıdan oluşan ‘’Rengarenk’’ ile yeni renklerini sunuyor dinleyicisine..


‘’Rengarenk’’ Sertab Erener’in uzun süren repertuar ve stüdyo çalışması sonunda ortaya çıkmış bir albüm..Seçilen şarkılar ve dinlediğimiz yorumdan sonra ‘’iyi ki de beklemişiz!’’ diyorum..

Albümün açılış şarkısı yurt dışı pazarından adapte edilmiş..Nil Karaibrahimgil’in yazdığı sözlerle albüme dahil olan Raquib Alam & A. R. Rahman şarkısı albüme güzel bir enerji katmış..Albümde yer alan ve daha önce tekli olarak yayımlanan üç şarkı zaten malumunuz.. ‘’Bu Böyle’’,’’Açık Adres’’ ve ‘’Koparılan Çiçekler’’ Soner Sarıkabadayı imzası taşıyor.Bu şarkıların dışında Soner Sarıkabadayı’ya ait bir şarkı daha var albümde ki o da ’’Ego’’.. ‘Her şeyin önünde o gelir..Kendini saklamaz O’’ sözleriyle atfedilen Ego diğer şarkılara göre daha sert bir alt yapıyla hazırlanmış..


Albümün en güzel sürprizi ise Pinhani grubundan tanıdığımız ve çok başarılı sözler yazdığına inandığım Sinan Kaynakçı.. 3 şarkının sözüne ve 1 şarkının da söz ve müziğine imza atan Sinan Kaynakçı albümün en güzel rengi olmuş..Sertab’dan dinlemeyi özlediğimiz duygusal şarkıların yaratıcılarından birisi de Sinan Kaynakçı olmuş..


Albümde bunların dışında Sertab Erener,Günay Çoban,Demir Demirkan,Sibel Algan ve Ersel Serdarlı’nın imzalarını görüyoruz..Özellikle daha önceleri Ferhat Göçer ve Sarp’ın albümünde şarkılarına rastladığımız Ersel Serdarlı’nın albümdeki şarkısı ‘’İstanbul’’ kısa sürede öne çıkacaktır...Bu kadar güzel ve yeni şarkının yanında bir Hakkı Bulut coverı ‘’İkimiz Bir Fidanın’’ da Rengarenk’te karşımıza çıkıyor..Düzenlemesini beğendiğim şarkıya yine de çok gerek olmadığı kanaatindeyim..Cover şarkılara yeterince doyduğumuzu düşünüyorum..


Sözün özü : Albüm Sertab Erener dinleyicisini uzun vadede memnun edecek nitelikte..Doğru zamanda doğru isimlerle bir araya gelinmiş ve Sertab Erener’in son dönemki hitlerinin akabinde o etki ile gidip rahatlıkla satın alınacak bir albüm yaratılmış..Pişman olmayacaksınız.


Ahmet Erten/Hayat Müzik/2010
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe