EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

2 Mayıs 2010 Pazar

GÖKCAN SANLIMAN : ''YESTERDAY''


Yaptığı besteler ve sahne performansları ile kendi dinleyici kitlesini oluşturan Gökcan Sanlıman , ilk albümünü Avrupa Müzik markasıyla yayınlıyor. Her biri klasikleşmiş yabancı şarkılardan oluşan “Yesterday”, Türkiye’de kaydedilmiş ilk yabancı cover albüm olma özelliğini taşıyor.Cengiz Erdem ve Deniz Erdem’in prodüktörlüğünde hazırlanan çalışmanın müzik yönetmenliğini Selim Öztürk ve Burak Karataş üstlendi. 10 şarkıdan oluşan albüm adını, The Beatles grubuyla özdeşleşmiş “Yesterday” şarkısından aldı. Dünya müziğine damgasını vuran şarkılar arasından özenle seçilerek hazırlanan repertuar ise şöyle; “The Sound Of Silence” (Paul Simon), “I Want To Break Free” (John Deacon), “Yesterday” (Jonh Lennon / Paul McCartney), “Hotel California” (Don Henley / Glenn Frey / Don Felder), “Boat On The River” (Shaw Tommy R), “Wonderful Life” (Colin Vearncombe), “Rain” (Jose Feliciano), “Goodbye My Love Good Bye” (Mario Panas / Klaus Munro), “Prison Song” (Graham Nash), “Wild World” (Cat Stevens). “Yesterday”, Türkiye’de kaydedilen ilk yabancı cover albüm olmanın yanı sıra Göksel, Şebnem Ferah ve Teoman gibi Türkiye’nin önemli müzisyenleri bu albüme destek verdi. “Goodbye My Love” şarkısında Göksel, “I Want To Break Free” şarkısında Şebnem Ferah (vokal), Prison Song şarkısında Teoman düetleri ile Gökcan Sanlıman'a eşlik ettiler.Albümün ilk video klibi söz ve müziği Paul Simon’a ait olup Simon&Garfunkel yorumuyla efsaneleşen “The Sound Of Silence” adlı şarkıya Paris’te çekildi. Kemal Başbuğ yönetmenliğinde iki gün süren çekimler bir otel odasında başlayıp, Paris sokaklarında tamamlandı.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe