EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

26 Mayıs 2010 Çarşamba

''CESUR'' BİR ALBÜMLE YENİDEN DİNLEYİCİ İLE BULUŞAN DENİZ ARCAK,HAYAT MÜZİK PLATFORMU'NDA !


Sesinizi ve şarkılarınızı yeterince özlettikten sonra ‘’Cesur’’ bir merhaba ile yeniden müzik severlerle buluştunuz..Deniz Arcak albümleri arasında neden bu kadar uzun aralar oluyor?Çok titizlendiğiniz için mi ?

Çok titizlendiğim doğru, fakat sonu yok aslında. Bilmiyorum valla bir yerden sonra elimden bir şey gelmiyor. Bu albümü yaklaşık iki senedir çıkarmaya çalıştık ama anca becerebildik.
4 şarkılık mini bir albüm ‘’Cesur’’.Prodüktörünüz Erhan Güleryüz..Nasıl bir araya geldiniz Erhan Güleryüz ile?
Biz bu işe başlayalı epey olmuştu aslında. Başka bir aranjör arkadaşımızla 9 ay çalışıp, 7 şarkı bitirmiştik ama sonra anlaşamayıp, yolları ayırmaya karar verdik. Bir aranjör arayışına girdik. Bu arada canım besteci arkadaşım Can Algeç hep yanımdaydı ve desteğini hiç eksik etmedi. Erhan'cığım da bir televizyon programı yapıyordu ve beni konuk olarak davet etti. Tabi ki gittim ve dönerken, '' Ne yapıyorsun Deniz?'' diye sordu. Ben de halimi anlattım, o da ''Aaa sen deli misin, benim stüdyomun kapısı sana sonuna kadar açık ve oradaki aranjörü de bonus olarak veriyoruz '' dedi ve beni umutsuzluktan ve arayıştan kurtardı. Bu arada aranjör arkadaşımız, çok yetenekli Kaan Kurmuş Karlova. Şarkılardan birini de sevgili arkadaşımız Genco Arı aranje etti.
Albümün bütünün de alışagelmişin dışında bir Deniz Arcak soundu görüyoruz..Daha sert alt yapılar ve daha sivri sözler var ‘’Cesur’’da..Sadece şarkı adı değil albümü de yansıtan bir isim olmuş Cesur..
Teşekkür edeceğim bu tanımlamaya çünkü hoşuma gitti. Doğru ,biraz alternatif bir iş oldu galiba. Yaparken anlamamıştım ama şimdi öyle olduğunu farkediyoruz. Sound tamamen aranjör arkadaşlarımızın işi, sözlere gelince, ilk defa bütün sözleri kendim yazmaya çalıştım.
İlk klip ‘’Kıyamet’’ e geldi..Albümün promosyonu dahilinde planlarınız nelerdir?İkinci klip ve belirlenmiş imza günlerini öğrenebilir miyiz?
Evet bir de Cesur'a klip çekmeyi düşünüyoruz. Nasıl, ne zaman bilemiyorum. İmza gününe dair de bir şey belirlemedik.
Solist kimliğiniz yanında bugüne kadar çok sayıda tv projesine de imza attınız..Yakın zaman için planlanmış yeni bir tv projesi var mı gündemde?
Bir şeyler düşünüyoruz, ama hep düşünüyoruz zaten. Düşündüğünüz gibi olmadığı oluyor, o zaman da hayat karşınıza ne getirirse seçmeye çalışıyoruz.
90’lı yılların dikkat çeken isimlerdensiniz.. 90’lı yıllar müzik dünyası ile günümüzü kıyaslamanızı istesek neler söylersiniz? Nasıl bir gidişat var?
Artık dünya çok kalabalık, e haliyle müzik dünyası da öyle. Bir de artık albüm satmıyor. Ama seçenek çok, her zevke hizmet var.
Deniz Arcak’ı 2010 yazında nerelerde dinleyebilecek müzik severler?Konser ve sahne çalışmalarınız olacak mı önümüzdeki dönemde?
Evet planladığımız bir şey var, sanırım caz yapacağız, ama şu an projeyi gerçekleştirmeye geçmedik, fakat kısa zaman koyduk vadeyi. Şu an hiçbir şey belirlemedik. Ama en yakın, Antalya'da bir konserimiz var.

Şarkılarınızı yazarken ünlü ozan Aşık Veysel’i örnek aldığınızı söylemişsiniz..Aşık Veysel’in hangi yönü sizi etkiliyor?
*Samimiyeti. Az ve çok öz bir ifadesi oluşu. Hastasıyım kendisinin.
Çeşitli tiyatro oyunlarında da oynadınız..Hem iyi bir şarkıcısınız hem de yetenekli bir oyuncusunuz..Bu ikisini birleştirip güzel bir müzikalde yer alma fikri kulağa hoş gelmiyor mu : ) ?
Şahane bir fikir tabi. Bu sene bir müzikalde de rol aldım. Daha büyük planlarımız var, inşallah hayata geçirebiliriz.

Müzik çalışmaları dışında nasıl vakit geçirirsiniz?Günlük vazgeçilmezleriniz,rutinleriniz nelerdir?
Sabah kalkınca, mutlaka bir bardak sütlü kahve ve camın önünde 10 dakka 15 dakka kitap okumak. Sonra koş Deniz koş. Şimdilik böyle. Uzun zamandır boş vakit pek yok, şayet olursa, bisiklete binmek ve rüzgara suratımı yaslayıp gitmek çok hoşuma gidiyor.

Bu keyifli röportaj için teşekkür ederiz..Son olarak Hayat Müzik Platformu okurlarına ve dinleyicilerinize neler söylemek istersiniz?
Ben teşekkür ederim. Bu gün, daha demin ne düşündüm biliyor musunuz? Düşündüğümün başıma geldiğini. Hepimiz çok güzel şeyler düşünelim, korktuğumuz değil, güzellikler gelsin başımıza, hayatımıza dilerim. Muhabbetlerimle.

Röportaj:Ahmet ERTEN/Hayat Müzik/2010

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haber ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır.Aksi takdirde yasal işlem başlatılacaktır.

Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe