EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

26 Mayıs 2010 Çarşamba

ALEX'TEN YENİ BİR ''İZ''

Başarılı sahne performansları ile adından söz ettiren Alex,diskografisine yeni bir albüm ekliyor.''İz'' adını taşıyan yeni prodüksiyonunda soyadı ''Tataryan'' ı da kullanmaya başlayan şarkıcı müzik direktörü olarak Ender Akay ve Sunay Akın'la çalıştı. Albümde Türk sanat müziğinin klasiklerinden, bestesi Teoman Alpay’a ait Buruk Acı’yı, 35 sene önce babasının yazdığı Ermenice sözlerle aslına sadık kalarak yorumlayan Alex Tataryana’a Samatya Sahakyan kilise korosu eşlik etti. Müzikal kardeşlik ve farklı kültürlerin şarkılarını paylaşabilmek adına sanatçı ilk defa bir albümüde Ermenice şarkı yorumladı. İz’in bir diğer sürpriz ise, sanatçının bir tv kanalında haber spikeri olarak çalışan kızkardeşi Aslı’nın albümde yer alan “Bak Sevgili” şarkısında düet yapması oldu.Albümün çıkış şarkısı ''Aslında Yok''un video klibi Müge Manus yönetmenliğinde çekildi.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe