EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

23 Mayıs 2010 Pazar

ALBÜM KRİTİK : ''IŞIN KARACA-ARABESQUE''


Işın Karaca’nın yeni albümü ‘’Geçmiş,Geçmemiş,Hiç Arabesque..’’ müzik marketlerdeki yerini aldı..Hayat Müzik Platformu olarak sevdiğimiz ve sektörde var oluşundan mutluluk duyduğumuz Işın Karaca’nın albümü ile ilgili birkaç söz etmeden geçmek istemedik..

Albüm haberini ilk aldığımda biraz önyargılı davrandığımı itiraf etmeliyim..’’Uyanış’’ gibi bir albümden sonra yine yeni şarkılar,söylenmemiş sözler duymak istemiştim Işın’dan..Bu sebeple eski şarkılar dinleme fikri çok sıcak gelmemişti..Albüm elime ulaştığında büyük merakla koydum cd çalara.

’’Arabesque’’ başlıyor… ‘’Dert Bende Derman Sende’’ ile açılış yapan albüm henüz ilk dakikalardan gücünü hissettirmeyi başarıyor.. Selim Çaldıran’ın bu anlamda başarısını takdir etmek gerekiyor bir kez daha..İlk klip ve albüm lansmanı için seçilen şarkı zaten albüme gereken ticari başarıyı da getirdi..

Prodüksiyondaki diğer şarkıları merakla dinlemeye devam ediyorum..Hayal kırıklığı yaşamayacağımı hissettim artık..Ve iki numarada favori şarkım belli oluyor..’’Tanrım Baştan Yarat’’ sanatçının repertuarındaki en iddialı ve en doğru şarkı olmuş..İkinci klibin bu şarkıya gelmesini temenni ediyordum ancak aldığım haber göre ‘’Mavi Mavi’’ seçilmiş. Albümün bütününde beni rahatsız eden bir şarkı olmadı..Bütün olarak başarılı ve yerinde bir albüm olmuş...Ancak yine de Işın’ın bir sonraki albümde yine yeni şarkılar söylemesinden yana olduğumu belirterek yazıyı noktalıyorum: )

Hiç susma Işın Karaca..Sesine Sağlık..

Ahmet ERTEN/Hayat Müzik/2010
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe