EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

27 Nisan 2010 Salı

BARBAROS'UN 6. HİSSİ


Henüz albümü çıkmadan, yıllardır canlı performanslarıyla kendisine büyük bir hayran kitlesi edinen Barbaros, kendi adını taşıyan albümü "BARBAROS" ile çok yakında müzik marketlerdeki yerini almaya hazırlanıyor. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera Şan Bölümü mezunu olan genç sanatçı, Haldun Dormen önderliğinde müzikal eğitimi alarak "Dünya Müzikalleri", "Seni Seviyorum, Mükemmelsin Şimdi Değiş” gibi müzikal eserlerde sahne aldı. Türk pop müziğinin kilometre taşları olan Barış Manço, Leman Sam, Harun Kolçak, Nükhet Duru gibi pek çok sanatçının albüm kayıtları ve konserlerinde geri vokalliğini yapan Barbaros, "2008 Yaz Konserleri" kapsamında "konuk sanatçı" olarak Ajda Pekkan ile birçok şehirde konserler verdi. Geniş repertuarı ve müzikal birikimiyle Fransızca, İngilizce, İtalyanca, Portekizce, İspanyolca, Yunanca, Rusça şarkılar da seslendiren Barbaros; Ferhat Göçer, İtalyan tenor Alessandro Safina ve İtalyan tenor Patrizio Buanne ile aynı sahneyi paylaştı.

Supervizörlüğünü Türk pop müziğine unutulmaz eserler kazanadıran Zeynep Talu’nun üstendiği müzikseverlere birbirinden güzel 9 Türkçe, bir de Fransızca olmak üzere 10 şarkıdan oluşan bir albümle 27 Nisan’da "merhaba" diyecek olan BARBAROS'un çıkış şarkısı söz ve müziği Şehrazat, düzenlemesi Volga Tamöz imzalı "6.HİS”
6.HİS , şarkının hikayesine uygun olarak Taşkışla’da ve stüdyoda olmak üzere iki ayrı setup’la yaklaşık 15 saatlik bir çalışma ile Emir Khalilzadeh yönetmenliğinde kliplendirildi.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe