EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

28 Mart 2010 Pazar

ŞİMDİ 90'LAR !Türk popunun doksanlı yılları çift diskten oluşan bir albümle geri dönüyor! CD formatının henüz yaygınlaşmadığı günlerde az sayıda basılan ve bu yüzden bir çoğu bugün piyasada bulunmayan doksanlı yıllar şarkıları bu albümle tekrar dinleyici karşısına çıkıyor.


Seksenlerin ağırlığını üzerimizden attığımız, tekerlemeli ve neşeli şarkılarla dans edip eğlenmeyi yeniden keşfettiğimiz o günlerin yeni tanıştığımız yetenekleri, artık bugünün starları. İşte Aşkın Nur Yengi, Yonca Evcimik, Soner Arıca, Demet Sağıroğlu, Bendeniz, Sibel Alaş, Teoman, Mirkelam, Reyhan Karaca, Yaşar, Aysun Kocatepe, Athena, Sibel Tüzün, Ahmet, Tuğçe San, Taner, Fulden Uras… Ve yetmişler ya da seksenlerde tanıştığımız ve doksanlar popuna da damgasını vuranlar: Gönül Akkor, Sezen Aksu, Nükhet Duru, Seyyal Taner, Nil Burak, Coşkun Demir, İlhan Şeşen, Yeni Türkü, Jale, Emel Müftüoğlu, Erdal...Birlikte ürettikleriyle Türk popuna çok şeyler katmış ve hala katmaya devam eden Eda & Metin Özülkü ile Oya & Bora.Ve çok genç yaşta talihsiz bir kazayla yitirdiğimiz Ajlan.Hepsi, doksanlarda imza attıkları şarkılarla, o şahane günleri geri getirmeye geliyor. CD’lerle, internetle, cep telefonuyla, mp3’lerle ve bugün artık kanıksadığımız bir çok yenilikle ilk kez tanıştığımız o günlere, o günlerin şarkılarıyla geri dönüyoruz. “Şimdi 90’lar!”


Ossi Müzik tarafından yayınlanan “Şimdi 90’lar” albümünün prodüktörü Hakan Eren. Albüm kartonetinde o günlere ait resimler ve dergi kapak resimlerinin yanı sıra, Türk basınının 20 önemli yazarı tarafından kaleme alınmış yorumlar yer alıyor. Bu yazarlar: Naim Dilmener, Hakan Tok, Tolga Akyıldız, Kutlu Özmakinacı, Asu Maro, Atilla Aydoğdu, Şafak Karaman, Ahmet Kamil Taşkın, Fatih Melek, Olcay Tanberken, Cüneyt Asi Duru, Kadri Karahan, Suat Kavukluoğlu, Mehmet Bilal Dede, Esin Övet dışında 90’ların ve günümüzün önemli söz yazarları Zeynep Talu ve Şehrazat. Albümün kapak ve görsel tasarımı Engin Korkmaz ve mastering kayıtlar Bora Ebeoğlu imzasını taşıyor.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe