EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

13 Mart 2010 Cumartesi

EZGİ'NİN GÜNLÜĞÜ ''ESKİ ARKADAŞ''


Ezgi'nin Günlüğü beş yıllık bir aranın ardından 13 şarkıdan oluşan yeni albümleri ''Eski Arkadaş'' ile dinleycisiyile buluşuyor. Ezginin Günlüğü, artık gelenekselleşen, şiirleri müzikle buluşturan şarkılarına bu albümde de yer veriyor. Hüsnü Arkan ve Nadir Göktürk, kendi yazdıkları şarkı sözleri dışında; geçenlerde 100. Doğum yıldönümünü kutladığımız Ziya Osman Saba’nın ‘Eski Günlerimiz’, Ataol Behramoğlu’nun ‘Aşk İki Kişiliktir’, Oktay Rifat’ın ‘Gün Usulca’, Turgut Yarkent’in ‘Kopan Bağ’ ve Halim Yazıcı’nın ‘Yetmez mi’ adlı şiirlerine de yer veriyor.Ezginin Günlüğü’nün 16. Albümü olan Eski Arkadaş, 28 yıllık serüvenine ve tutulan günlüklerine bir yenisini eklerken, alışılagelmiş olan müzik tadını gene devam ettiriyor. Çok değerli müzisyenlerin de stüdyo çalışmalarında katkıda bulunduğu bu çalışmayı, Ezginin Günlüğü; Eylem Atmaca, Hüsnü Arkan, Cafer İşleyen, Cem Gezginti, Nadir Göktürk, Erkan Gürer ve Gökhan Tümkaya’dan oluşan kadrosuyla gerçekleştirdi.Eski Arkadaş’ın ilk videoklibi, albümün ilk şarkısı olan ‘Kadıköy’e hazırlanacak. Yönetmen Zeynep Günay tarafından çekilecek olan klipte ana mekan, dolmuşlarıyla, martılarıyla, sokakları ve insanlarıyla, tabi ki gene İstanbul olacak. Her yaş ve her kuşağın kapısını çalacak olan ‘Eski Arkadaş’ın yapımcılığını Bülent Seyhan ve Fuat Seyhan yaptılar.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe