EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

28 Mart 2010 Pazar

AYDİLGE'DEN YENİ PROJE..İkinci albümü Sobe'den çıkardığı yeni video klibi Geri Dönmem ile gündelik hayatın tek düzeliğine meydan okuyan Aydilge'nin, müziğin yanı sıra edebiyat alanında da başarıları devam ediyor. Aydilge'nin yazmış olduğu romanlardan Bulimia Sokağı (Remzi Kitabevi), İnönü Üniversitesi'nde kaynak kitap olarak okutuluyor! Prof Dr. Mustafa Kılıç'ın açtığı derste, eğitim fakültesi öğrencileri, Bulimia Sokağı üzerine incelemeler yapıyorlar. "Bulimia Sokağı” romanının kahramanı ruhundaki açlığı yemek yiyerek doyurmaya çalışan, topluma ve kendi bedenine karşı duyduğu öfkeyi yediklerini kusarak çıkaran bir genç... Kitapta, toplum tarafından kabul görmek adına popüler kültürün dayattığı beğeni kalıplarına uymak için çırpınan tüm gençlerin hikayesi anlatılıyor. Müzisyenliği ve yazarlığı birbirinden ayırmayan Aydilge, ilk albümü Küçük Şarkı Evreni'nde yer alan Tuğyan adlı parçasını Bulimia Sokağı'nda yarattığı Tuğyan adlı karakter için bestelemişti.


Aydilge, yeni albümü Sobe'de yer alan “Yükseldin” adlı parçasında ise, ikinci romanı Altın Aşk Vuruşu'ndaki uyuşturucu bağımlısı genç müzisyene sesleniyor: Düşlerin vardı gerçeğin darSözlerin vardı, dinleyen darÖyküler vardı, sayfalar darZamanın dar Değişik ses tonu, etkileyici bestelerinin yanı sıra, suya sabuna dokunan bir yazar olmayı sürdüren Aydilge, uyuşturucu bağımlılığı, yeme bozukluğu gibi tüm sorunların kökeninde bizlere dayatılan güzellik anlayışı ve yaşam biçimleri olduğunu düşünüyor ve “hayatımızda başka güzellikler olmayınca, yalnızca maddesel güzelliğe odaklanıyoruz.” diyor. “Kendimize duymamız gereken sevginin yerinde koca bir boşluk duruyor. İnsanların manevi açlığa tutulmamalarını diliyorum. Çünkü bu açlık ne yemekle, ne uyuşturucuyla ne de herhangi başka bir bağımlılıkla doyurulamaz.”
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe