EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

13 Şubat 2010 Cumartesi

AVRUPA MÜZİK'TEN YENİ BİR PROJE DAHA


Türkiye’de 1990-2003 yılları arasında faaliyet gösteren ve dönemin birçok albümünün haklarını elinde tutan Universal Müzik’in iflasının ardından; arşivinde bulunan 500 albüm, 7 bin şarkı ve binlerce klip kayıplara karıştı. Piyasadan toplatılan sayısız albümle birlikte sanatçılar kendi şarkılarını “Best Of” albümlerinde dahi kullanamaz oldu.
Universal’ın kapanışının ardından Türk müziğinin kayıp 10 yılını açılan ihale ile satın alan AVRUPA MÜZİK Genel Müdürü Cengiz Erdem, Serdar Ortaç, Sibel Can, Bülent Ersoy, İbrahim Tatlıses, Ebru Gündeş, Kayahan, Ajda Pekkan, Müzeyyen Senar, Emel Sayın, Rafet El Roman, Bendeniz, Gülben Ergen gibi birçok sanatçının albümlerini Ttnet ve Avea ile dijital platformda müzikseverlere sunmaya hazırlanıyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan AVRUPA MÜZİK Genel Müdürü Cengiz Erdem, “Amacımız korsanı bile olmayan bu şarkıları sektöre kazandırmak ve dijital platformlar aracılığıyla dinlenilmesini sağlamak. Bu eşsiz arşivi evinde ADSL’si olan Ttnet’ten, cep telefonu olanlar da Avea’dan indirebilecek. Bu uygulama ile her bir şarkı satıldığında söz yazarları, besteciler ve sanatçılar tekrar para kazanacak. Bir Ebru Gündeş şarkısı sattığımda besteci ve Ebru Gündeş’e yüzde 50’sini veriyorum.” dedi.

Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe