EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

17 Ocak 2010 Pazar

FATİH ERKOÇ VE ''SEHER YELİ''Dinleyicilerin yıllarca beğenerek dinlediği,atalarımızdan miras türkülerimiz bu kez usta müzisyen Fatih Erkoç yorumuyla karşımıza çıkıyor.
Türk pop müziğinin güçlü yorumcu ve bestecilerinden Fatih Erkoç, kendine özgü yorumuyla hazırladığı yepyeni albümünde türkülerimizi yorumlamanın yanı sıra kendi yaptığı türkülerine de yer verdi.

"Seher Yeli" isimli projenin içinde bildiğimiz birbirinden önemli türkülerimizin yanında Karacaoğlan ve Yunus Emre şiirlerine Fatih Erkoç’un bestelediği türküler de yer alıyor. Ayrıca söz ve bestesi yine Fatih Erkoç imzası taşıyan “Of Deme Bana” isimli yepyeni bir türkü de bu albümde. Düzenlemelerde ise Esmerim Biçim Biçim de Erkin Aslan’ın diğer tüm türkülerde ise İskender Paydaş ve Fatih Erkoç’un imzaları var. Albümde toplam 24 türkü 2’ de remix bulunuyor. Remixler ise İskender Paydaş’a ait.
Kayıtları Mefa stüdyolarında yapılan albümde canlı enstrümanlarının tamamını Fatih Erkoç icra ederken kendisine Esmerim Biçim Biçim türküsünde gitarda Ant Şimşek eşlik etti.Albümün mix mastering’i İskender Paydaş stüdyolarında İskender Paydaş tarafından yapıldı.
Albümde yer alan türküler ;Esmerim Biçim Biçim, Arpa Buğday Daneler, Divane Aşık, Seher Yeli, Gurbette Ömrüm Geçecek, Asmam Çardaktan, Antep Türküsü, Of Deme Bana, Kerimoğlu Zeybeği, Evleri Var, Oy Benum Sevduceğum, Kalenin Dibinde, Eledim Eledim, Çayelinden Öteye, Arpa Buğday Daneler Remix, Evreşe Yolları, Ah Bir Ataş Ver, Hey On Beşli, Al Fadimem, Bir Yiğit de Bir Güzeli Severse, Bülbülüm Altın Kafeste, Yürü Be Hey Bulgar Dağı, Kayanın Başı, Deli Gönül Geze Geze, Bana Seni Gerek Seni, Asmam Çardaktan Remix…
Fatih Erkoç böyle bir proje yapma fikrini ise ; “Dünyanın az sayılamayacak yerlerinde, farklı kültürlerdeki müziği dinleme, tanıma ve icra etme şansını buldum. Her birinin ayrı bir tadı, ayrı bir ifadesi ve duygusu vardı... Klasik batı müziğinden caz’a kadar, hissettiğim, her rengine dokunabildiğim müzik, tüm zenginliğini sundu bana... İçinde yoğrulduğum bir yaşam tarzına dönüşen bu yolculuk içerisinde, aslında hep eksikliğini duyduğum şeyi paylaşıyorum sizlerle...Uzun yıllardır anlamlarını, anlatımlarını yaşayarak dinlediğim, kelimelerle tarif etmekte zorlandığım, samimiyeti ve yalınlığı ile kendilerini benzersiz kılan türkülerimizin, bende ve benden yansımasını paylaşmaktı bu projenin amacı..Düşüncesinde, özünü koruyarak kendi penceremden, naif ve içten bir bakıştı bir başka deyişle...
İstedim ki, bir anlığın ötesinde, beni tüm cömertliğiyle kucaklayan bu topraklardan aldığım nefesin bir kısmını verebileyim... Bizlere kim olduğumuzu her şeyden daha iyi, daha gerçek ve daha özde anlatan, bizi biz yapan türkülerimizle...Dinlemesi de gerçekleştirmesi kadar güzel olması dileğiyle...” diyerek anlatıyor.
Fotoğraf çekimleri Beykoz Korusu ve Beyoğlu’nun farklı yerlerinde Onur Ercoşkun tarafından gerçekleştirildi.
İlk video klip çekimi albüme ismini veren “Seher Yeli” isimli türküye Şevki Es ve Onur Erçoşkun yönetmenliğinde Heybeli Ada da gerçekleştirildi.
MEFA Prodüksiyon etiketiyle yayınlanan Fatih Erkoç’un “Seher Yeli’’ albümü çok yakında müzik marketlerdeki yerini alacak.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe