EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

19 Kasım 2009 Perşembe

YENİLER : '' CİNGİ''


11 yaşında gitar çalıp şarkı söylemeye başlayan Selçuk Sami Cingi , ilk, orta ve lise eğitimini TED Ankara Koleji’nde tamamladıktan sonra , ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü’nü bitirdi. Bu yıllarda sanatçı, gitarist ve solist olarak Absent Without Leave adlı topluluk ile Ankara’daki klüplerde sahneye çıkmaya başladı. Bu topluluk ile İzmir, Çeşme, Kuşadası, Antalya gibi şehirlerde de adından söz ettirirken, Prof. Muammer Sun’un öğrencisi olarak okuduğu, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Kompozisyon Bölümü’nü de bitirdi. Ardından Prof. Rengim Gökmen ile Orkestra Şefliği masterı yaptı. Bu esnada Radyo Hacettepe’de rock müzik programları yapımcılığı üstlendi. 2004’te Florida- ABD’ye ikinci masterını yapmaya giden Cingi, burada prodüksiyon, film müziği, reklam müziği konularında eğitim aldı. Bu eğitimini tamamen burslu olarak sürdüren sanatçı, Güney Florida’da da Blue Martini, O’hara’s gibi önemli klüp zincirlerinde pop gitaristliği yaparken, canlı müzikte bölgede aranan bir gitarist konumuna geldi.

Selçuk Sami Cingi , 2007 Kasım- 2008 Mart arasındaki sürede, Miami, NY ve Boca Raton şehirlerinde kendi albümünü kaydetti. Bu albümdeki parçaların tümünün, söz, müzik ve prodüksiyonu Selçuk Sami Cingi'ye aittir. Albümü “Kendi Kendine” DMC etiketiyle müzik piyasasına çıkmış bulunmaktadır. Geçtiğimiz bir yıl içerisinde, 3 uzun metrajlı filmde müzikleri yer almış, 6 reklam jingleı bestelemiş, 3 adet reklam jingleı seslendirmiş ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde Popüler Müzik Tarihi dersleri vermeye başlamıştır. Amerika’dan döndüğünden beri, 10 aydır, Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde pazartesi geceleri “Cingi” grubu ile sahne almaktadır.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe