EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

5 Kasım 2009 Perşembe

ÖMER FARUK TEKBİLEK : ''AZ BULUNAN''

Türkiye’nin ve Orta Doğu’nun Amerika’da yaşayan en önemli, en saygın ve en etkin müzisyenlerinin başında gelen Ömer Faruk Tekbilek, son albümü ‘Rare Elements’ [Az Bulunan] serisinin konseptine uygun mükemmel bir albümle huzurlarınızda..Sürekli çıktığı dünya turneleri ve bütün dünya müziklerine olan davetkarlığı, sınırları aşarken geleneksel duyarlılığını hala koruması; onu ender kılan özellikler olarak ortaya çıkıyor..Ömer Faruk Tekbilek’in ney, kaval, kavala, zurna, ud, bağlama, cura, darbuka, def, bendir, davul çalıp vokal yaptığı Hasan İsakkut’un kanun çaldığı albümdeki remixler dünyanın sayılı müzik adamlarının imzalarını taşıyor.. Amon Tobin, Flosstradamus, Junior Sanchez , Tommie Sunshine, Nickodemus, Cheb i Sabah gibi dünyanın en iyi remixlerini yapan 10 DJ Ömer Faruk’ un geleneksel Türk enstrümanlarıyla çaldığı melodilerini ,elektronik ve dans müzigine dönüstürüyor.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe