EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

20 Kasım 2009 Cuma

YENİLER : ''DEHAN''

Dehan’ın uzun yıllar üzerinde çalıştığı ve "beni en iyi anlatan şarkılar" diye nitelendirdiği ilk solo albümü ‘Senden Çok Uzakta’, Soulfulworks Records etiketiyle müzik marketlerdeki yerini alıyor.EMI Türkiye tarafından Türkiye’ye dağıtımı yapılan albümde 10 parça yer alıyor. Prodüktörlüğünü Acil Servis’ten tanıdğımız Çetin Güney’yle beraber bizzat kendi üstlenen Dehan’ın albümünde, bütün söz ve müzikler kendine düzenlemeler ise Çetin Güney’e ait. ‘Ya uyusan? Ve uyurken bir düş görsen? Ve düşünde cennete gidip oradan hiç görmediğin çok güzel bir çiçek koparsan? Ya uyandığında çiçeği hala elinde tutuyor olsan? Ne olur o zaman?’ Coleridge… Okuduğu ve yaşadığı her şeyden beslenip, etrafında olan biten her şeyden ilham alan Dehan; sevgiyi, tutkuyu, terkedilişi, pişmanlığı, dönüşü, kaçıp gitmeyi, umudu… yani hayata ve aşka dair bütün kelimeleri kağıda döktü ve kendini tamamlayan melodilerle birleştirerek şarkılarını ortaya çıkardı. Albümün çıkış şarkısı Senden Çok Uzakta, yaşadığı ayrılığın ardından kendini farklı şehirlerde aramaya çalışan bir adamın umut dolu hikayesini anlatıyor.
Şarkı sözleri ve melodik yapısıyla dinleyicisini düşsel bir yolculuğa çıkaran Dehan’ın ‘Senden Çok Uzakta’ albümünün stüdyo aşamasında birbirinden yetenekli müzisyenler Dehan’a eşlik etti. Vokal, geri vokal ve gitarların Dehan’ın imzasını taşıdığı albümde; elektrik ve akustik gitarda Emre Karabulut, elektrik gitarlarda Orhan Yolsal ve Erman Dirikcan, bas gitar ve klavyede Çetin Güney ve davulda Soner Doğanca yer aldı. Kayıt ve miksi Çetin Güney ve Serdar Öztop’a ait olan albümün kayıtları Stüdyo Öztop’ta tamamlandı. Mehmet Turgut tarafından çekilen fotoğrafların yer aldığı albümün görsel konseptini Arda Aktaş yaptı. Albümünün çıkış şarkısı olan Senden Çok Uzakta’ya İmre Haydaroğlu yönetmenliğinde bir video klip çekildi. ‘Yol’ temalı video klibin çekimleri tüm gün boyunca sürdü.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe