EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

10 Ekim 2009 Cumartesi

MURAT BOZ ,AHMET ERTEN'İN KONUĞU OLDU..'ŞANS'' ALBÜMÜNÜ HAYAT MÜZİK PLATFORMU'NDA ANLATTI.


‘’Şans’’ Albümü ile Kariyerinde İlerlemeye Devam Eden Murat Boz Yeni Çalışmaları ve ‘’Şans’’ Albümü İle Ahmet Erten’le Hayat Müzik Sayfaları’nın konuğu oldu..

‘’ŞANS, KARİYERİMİN EN İYİ ALBÜMÜ’’

Kısa sürede gündem yaratmayı başaran single çalışmanız ‘’Aşkı Bulamam Ben’’ ve ardından gelen ilk albümün sonrasında ikinci albümünüz ‘’Şans’’ ile de aynı etkiyi yaratmayı başardınız.. Geriye dönüp baktığınızda ‘’Şans’’ın kariyerinizi nasıl etkilediğini düşünüyorsunuz?

‘’Şans’’ her anlamda kendimi en doğru şekilde ifade ettiğim bir albüm oldu.Benim istemediğim veya içime sinmeyen hiçbir şarkı veya söz bu albüme girmedi.Konserler ve imza günleri ile 3 yıllık müzik hayatımda buluşmadığım kadar çok insanla ‘’Şans’’ albümü ile buluştuk.Şans kariyerimin en iyi albümü..

‘’Ben Ekip Ruhuna İnana Bir İnsanım.Asla Yalnız Başaramazsınız’’

Albümünüze ‘’Şans’’ adı verdiniz ancak çalışılan isimlere bakınca işinize şansa bırakmadığınızı görüyoruz..Kariyerinizle ilgili her adımı plan program dahilinde mi atarsınız?

Tabi ki ekip ve çalıştığınız insanlar çok önemli.Plan program var evet ama bizim işimiz gönül, aşk işi..Mümkün olduğunca kalbimin sesini dinlerim.Tabi yanımda çalışan bunu dengeleyici bir ekibim de var.Ben ekip ruhuna inanan bir insanım asla yalnız başaramazsınız.


Bol video klipli bir albümdü ‘’Şans’’..Yeni bir video klip daha düşünüyor musunuz? ’’Ben Aslında’’ ve ‘’İstanbul Eğlenceleri’’ de albümde fazlasıyla öne çıktı..

Şu an hali hazırda klibi çekilmiş sözü ve müziği bana ait olan ‘’Görmemişim Duymamışım’’ sırada bekliyor ama bu albümde birçok önemli bestecinin önemli şarkılarına kliplenmeleri için çok istek var. Bunlardan bir tanesi de sözü ve müziği çok sevdiğim arkadaşım Ersay Üner’e ait olan ‘’İstanbul Eğlencesi’’. Çok istiyorum ‘’İstanbul Eğlencesini’’ kliplendirmeyi.. Eğer olursa zaten kameranın karşısına Ersay ile beraber geçeceğiz.

Eminim çok sayıda dizi projesi de geliyordur önünüze.Ancak bugüne kadar böyle bir projede göremedik sizi.Oyunculuğa sıcak bakmıyor musunuz,yoksa henüz dilediğiniz gibi bir proje mi gelmedi ?

Elbette çok güzel dizi ve sinema projeleri geldi önüme. Genel olarak kapalı değilim oyunculuk tekliflerine..Ancak benim için henüz erken müzik kariyerimde yapacağım çok şey var daha..

Her iki albümünüzde öncesinde ‘’single’’ çalışmalarıyla albümlerinizin habercileri geldi..Yeni albümünüz öncesinde yine bir single ile dinleyici ile buluşacak mısınız?

Sürprizzzzz ….

İnternet üzerinden hiçbir bedel ödemeden ve aynı zamanda yasal olmayan şekilde indirilen mp3 müzik sektörünü ciddi anlamda etkiledi..Son zamanlarda ise yasal mp3 platformları oluşturuldu..Sizce fikir ve emek hırsızlıklarını engelliyor mu bu tip düzenlemeler?Murat Boz’un bu konudaki fikirlerini öğrenebilir miyiz?

Tabi ki nispeten engelliyor ama hala çok yol almamız gerekir.Telif hakları, yasal mp3 indirimi gibi konularda Amerika ve Avrupa standartlarını henüz yakalamış değiliz ama meslek birliklerimiz bu konu üzerinde yoğun bir çalışma sürdürmekte ve bu işin peşini bırakmıyorlar..Umutluyum bu iş yakında çözülecektir..

‘’Eurovision Benim İçin Ölüm Kalım Meselesi Değil ! ‘’

Eurovision ülkemizin vazgeçilmez konularından biridir..Her yıl kimin gideceği kimlerin gitmesi gerektiği tartışılır..Bir sürü fikir ve isim ön plana çıkar..Murat Boz da söz konusu isimlerden birisi..Peki siz nasıl değerlendiriyorsunuz bu yarışmayı?Gerçekten bu kadar önemsenmeli mi?

Hakkımda Eurovision’a ben gitmek istiyorum diye bir çok haber çıktı ancak bunların hiçbiri gerçeği yansıtmıyor .Eurovision tabi ki önemli.. Teklif gelirse değerlendiririm ama benim için ölüm kalım meselesi değil..Bu kadar önemsenmeli mi çok ayrı bir tartışma konusu bunu burada anlatamam ama ülkeye kazandırdığı ciddi bir reklam söz konusu tabi birde birincilik gelirse bu büyük organizasyonun ülkemizde yapılacak olması anlamına geliyor bu da ekonomimize ciddi bir para akışı demek..

Elbette bütün hayatınız sahneden ibaret değil..Bütün bu sahne ve albüm koşturmacası dışında neler Murat Boz’a huzur verir?

Kitap okumak en huzur verici şey benim için…

Röportaj:Ahmet Erten/Hayat Müzik/2009

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır! Aksi takdirde yasal işlem başlatılacaktır.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe