EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

19 Ekim 2009 Pazartesi

OSSİ MÜZİK'TEN ARŞİVLİK BİR ÇALIŞMA DAHA : '' EN İYİLERİYLE ERKUT TAÇKIN''


Ossi Müzik,Türk popunun arşivlik çalışmaları dinleyicilerle buluşturmaya devam ediyor..İşte Türk popunun öncülerinden biri olan Erkut Taçkın'ın orijinal plak kayıtlarından ve ilk defa yayınlanan sürpriz şarkılarından oluşan 20 şarkılık “En İyileriyle Erkut Taçkın” albümü !

Türkiye’de batı müziğinin bayrağını ilk dikenlerden olan Erkut Taçkın’ın şarkıları, pırıl pırıl kayıtlarla elimizin altında artık. Türk popunda çoktan kült bir statü edinmiş “Beyaz Ev”den, Sevgi Sanlı’nın “cennet”i anlatırken “destan” yazdığı “Yeryüzü Cenneti”ne, bizzat Erkut Taçkın tarafından yazılmış bir “nihilist senfoni” olan “Çaren Yok”tan, her biri bir başına dahi 60 rüzgarları estirmeye yeterli “Cadillac”’a, “Blue Suede Shoes”a kadar çok sayıda şarkı ihtiva eden muhteşem Erkut Taçkın şarkıları. 1974-1979 yılları arasında yayınlanmış orijinal plak kayıtları ‘’Beyaz Ev’’, ‘’Sorsam ki’’, ‘’Yeryüzü Cenneti’’, ‘’Çaren Yok’’, ‘’Sen’’,’’Seni Görünce’’ dışında Erkut Taçkın’ın sadece sahnelerde ve televizyon programlarında söylediği ‘’Be Bop A Lula’’, ‘’Shakin’ All Over’’, ‘’King Creole’’, ‘’What’d I Say’’, ‘’I Need You’’, ‘’Blue Suede Shoes’’ ilk kez bu albümle yıllar sonra tekrar dinleyici karşısına çıkıyor.. Albümün bir diğer sürprizi ise Erkut Taçkın’ın 1973 yılında Tv programı için yapmış olduğu ‘’Erkut Taçkın Jenerik’’ müziğinin yayınlanması.

“En İyileriyle Erkut Taçkın albümünün yapımcısı Hakan Eren. Kartonet yazısını Naim Dilmener’in yazdığı albümdeki şarkıları orijinal stüdyo bantlarından dijital ortama Bora Ebeoğlu aktardı. Kapak grafik tasarımı Şeref İnce tarafından yapıldı.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe