EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

11 Ekim 2009 Pazar

''MASAL BU YA'' PINAR AYLİN..


‘’MASAL BU YA HER ŞEYİYLE İÇİME SİNEN BİR ÇALIŞMA OLDU’’

‘’Masal Bu Ya’’ adlı single çalışmanız ile 2009 yazının sonlarında dinleyiciyi yakalamayı başardınız..Müzik severler için sürpriz bir albüm oldu ‘’Masal Bu Ya’’ Biraz yeni single çalışmanızın oluşum sürecinden bahseder misiniz?


‘’Masal Bu Ya’’ altı aylık bir çalışmanın ürünü. Üç yeni,iki eski şarkıdan oluşan beş şarkılık bir maxi single. Oluşum süreci, şarkılardan fotoğraflara kartonetten videoya kadar her şeyiyle içime sinen bir çalışma oldu.

‘’Şaşkın’’ single çalışmanızın lokomotif şarkısı..Pınar Aylin’in eski eğlenceli şarkılarına benziyor..Siz neler düşünüyorsunuz Şaşkın’la ilgili?

Ben de ‘’Şaşkın’’ın espirili ve eğlenceli olduğunu düşünüyorum. Tam yaza uygun, tam da benden beklenen klibiyle de aynı konsepti tamamladığımız, doğru bir çıkış şarkısı olarak görüyorum.

İlk video klip de ‘’Şaşkın’’a çekildi..Şarkıda ‘’beach volley’’ yapan bir Pınar Aylin izliyoruz:) Çekimler sırasında oldukça eğlenmiş olmalısınız..

Çekimler zaten konu gereği, gerçekten eğlenceliydi ve bunu da yansıttığımızı düşünüyorum. Hem çocukları hem de gençleri özellikle aldığım tepkilerden iyi yakaladığımıza inanıyorum.Şimdi sırada ‘’Huysuz’’ var.

Kişisel kanaatim albümün en özel çalışmasının ‘’Huysuz’’ olduğu yönünde..Bu şarkı bir de enteresan şekilde ‘’Aslolan Ben’’ in devamı gibi..Albümde her iki şarkıyı da dinleyince bir bütünlük hissediliyor..Ve Pınar Aylin sözlerinde artık ‘’olgunluk’’ dönemi kendini hissettiriyor..Siz de aynı fikirde misiniz?

Bunun böyle hissedilmesi çok güzel..Ne mutlu bana ki yürüdüğüm yoldaki tüm detaylar çok güzel bir şekilde algılanıyor. Her iki şarkı da benim için çok özel şarkılar ve zaten benim onlarla ilgili çok şey söylememe gerek bırakmayacak kadar kendilerini anlatabilen şarkılar.

‘’POZİTİF GENLERLE DOĞDUĞUMA İNANIYORUM’’


Yorumcu kişiliğinizin yanında renkli ve cıvıl cıvıl bir tablo çiziyorsunuz..Yıllardır bu böyle..Pınar Aylin denilince insanın aklına sadece şarkı söyleyen bir solist değil neşeli,pozitif bir insan geliyor..Bu pozitifliğiniz yaşamınızı nasıl etkiliyor?

Yine teşekkür ediyorum.Yapımla alakalı doğuştan pozitif genlerle doğduğuma inanıyorum. Negatif şeyleri mümkün olduğunca hayatımdan uzak tutmaya çalışıyorum. Demorolize olsam da içimde bunu, bu bakış açımla kolayca tamir edebiliyorum.

Müzik çalışmaları dışında bir de televizyon dizisi projeniz var..’’Bez Bebek’’Yeni bir dizi değil bu malum..Nasıl dahil oldunuz bu diziye?


Teklif edilen Mimi karakteri, bana o kadar sevimli geldi ki, doğru bir projede doğru bir rolle başlayacağımı düşündüm. Ekibin desteğini de göz ardı etmemek lazım. Bez Bebek yeni bir heyecan ve yeni bir sayfa diyebiliriz.

‘’TAŞLAR YERİNE YAVAŞ YAVAŞ OTURACAKTIR’’


Ülkemizin de yara aldığı ekonomik krizler ve müzik sektörünün kendi içinde de yaşadığı sıkıntılarla ilgili neler düşünüyorsunuz?Bir sanatçı olarak nasıl bir gidişat görüyorsunuz?

Her zamanki pozitif yaklaşımımla bunlarında geçeceğini düşünüyorum, elbette taşlar yavaş yavaş yerine oturacaktır.

‘ ’FORMUMLA İLGİLİ HER ŞEYİME DİKKAT EDİYORUM..’’

Albüm kapağı ve fotoğraflar yine çok başarılı..Her zamanki gibi taze bir Pınar Aylin görüyoruz..Sormadan geçmeyelim,nedir bu formunuzun sırrı?


Evet bu seferki fotoğraflar benim de çok hoşuma gitti. Kartonet de, yedi çalışmanın içinde sanırım en iyisi..Formumla ilgili, gerçekten her şeyime dikkat ettiğimi söyleyebilirim. Sadece yemek içmek değil, uyku, stres, sigara alkol tümünü kontrolüm altında tutmaya çalışıyorum.

3 yeni şarkı ve iki versiyondan oluşan ‘’Masal Bu Ya’’ sevenlerinizi sevindirdi elbette..Peki önümüzdeki aylar için yeni single çalışmaları ya da bir albüm projesi gündemde midir?
Bu üç güzel şarkıya art arda güzel klipler çekmeyi planlıyorum. Önce bunların hakkını vermek lazım.

‘’TARKAN’LA BİRLİKTE BİR ŞEYLER YAPMAK İSTERDİM’’
Yıllar önce Michael Damien’le o dönem içinde oldukça ses getiren bir düete imza atmıştınız..Uzun süredir kimseyle düet yapmadınız..Türkiye’den kimlerle aynı sahneyi paylaşmak istersiniz?Sesinizle yakışacağını düşündüğünüz sesleri öğrenebilir miyiz?

Mesela Tarkan ile ikimizin de duyarlı olduğu doğal hayatla ilgili bir projede, birlikte bir şeyler yapmak isterdim.

Yeni şarkılar yaptığınızda ilk kimlerle paylaşırsınız..Kimin fikirlerine değer verirsiniz özellikle işinizle ilgili konularda? Mesela kızınız ‘’Maya’’ nın etkisi oluyor mu nabız ölçerken?


Evet, Maya, en net ölçüm yapabileceğim, çok doğru bir eleştirmen. Ayrıca kulağı da çok iyi olduğu için gerçekten fikirlerini önemsiyorum.Röportaj:Ahmet Erten/Hayat Müzik/2009
Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır! Aksi takdirde yasal işlem başlatılacaktır.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe