EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

5 Ekim 2009 Pazartesi

LOS DESTERRADOS ''MIRADORES''

‘Sürgündekiler’ anlamına gelen Los Desterrados’un soul, caz, flamenko ve halk müzikleri etkili yeni albümü Miradores dinleyicilerle buluşuyor. Los Desterrados’un bir önceki albümü Tu’yu dünyanın önde gelen müzik dergilerinden Songlines “zengin dokulu, titreşimli ve ritmik olarak katmanlı”, The Wire ise “2006’nın En İyi 20 Dünya Müziği albümünden biri” olarak değerlendirmişti. Miradores de Tu’yu aratmayan içeriğiyle çokkültürlü sesini, flamenko ve çingene müziği ekseninde sunuyor. Miradores özellikle Ojos de Brujo ve Gypsy Kings sevenlerin kaçırmaması gereken bir albüm olarak dikkat çekiyor.
Tıpkı Tu’daki gibi Miradores’te de ülkemizin çok sevilen ve sık sık seslendirilen parçalarına yer veriliyor. Bu anlamda Ben Seni Severim(Si veriyash a la rana), Güller ve Dudaklar( Pasharo d’ermozura), Gül pembe (Por la tu puerta yo pasi) albümde öne çıkıyor.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe