EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

5 Ekim 2009 Pazartesi

BUĞRA UĞUR'LA OTUZ YIL - ''GECE DÜŞLERİ''Buğra Uğur’un 1978 yılında çıkardığı ilk virtüöz albümü "Duyguların Seslenişi" ile başladığı müzik yolculuğunun köşe taşlarından oluşan, sanatçının tecrübe ve birikimlerini içeren saygı albümü Buğra Uğur’la 30 Yıl - Gece Düşleri, Median Music Marketing ve Ossi Müzik işbirliğiyle yayınlandı.

Albüm, Buğra Uğur'un daha önce yayınlanmamış besteleri yanında, çok bilinen eserlerinin yeni yorumlarını da içeriyor. Buğra Uğur’un piyanosu ile yorumladığı Gece Düşleri, Prenses, Bosna’da Bıraktım Kalbimi, Sudaki Nülüfer ve Sevgi Tam Olmalı bestelerinin yanında; Kavak Yelleri'nde Zuhal Olcay, Üzüm Buğusu Gibi Ağlarım'da Nilüfer, Yalnızım'da Vokaliz, İlk Defa'da Nino Varon sesleri İnkar Etme'de ise Asya ve Yusuf Bütünley yaptıkları düetle Buğra Uğur'a saygı albümüne destek veriyorlar. Albümde ayrıca 30 yıllık bu yolculuğun önemli duraklarından 1983 Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Birincisi olan ‘’OPERA’’ eserinin Türkçe ve İngilizce sözlü versiyonları saygıyla andığımız Çetin Alp'in sesinden orijinal kaydıyla yer alıyor.

Ossi Müzik etiketiyle yayınlanan albümün yapımcısı Hakan Eren. Albümdeki düzenlemeler Buğra Uğur tarafından yapıldı. YHB Stüdyolarında hazırlanan albümün mix-mastering Yusuf Bütünley tarafından hazırlandı. Albümün kapak ve kartonet tasarımı Şeref İnce’ye ait.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe