EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

23 Eylül 2009 Çarşamba

SÜREYYA OPERASI 2009-2010 SEZONUNU AÇIYOR

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası üçüncü sezonunu, ülkemizi icraları ile dünyanın birçok yerinde temsil eden, Ufuk & Bahar Dördüncü piyano ikilisi tarafından icra edilecek resital ile açıyor.
Türkiye’nin kültür elçilerinden olan Ufuk & Bahar Dördüncü, dünyaca tanınan müzik eleştirmenleri tarafından da büyük bir beğeni ile karşılanıyor. Büyük Fransız Piyanist F.R. Duchable, Ufuk & Bahar Dördüncü üzerine "Eksiksiz bir teknikle donatılmış, gayretli çalışan, bize canlı ve hayal gücü dolu yorumlar sunan iki piyanisttir." diyor.
Dördüncüler’in konser programı 4 el Schubert’in “Fantasie”si, Dvorak’ın “Slav Dansları” ve Brahms’ın “Macar Dansları”ndan oluşuyor. Yurt dışında yaşayan ikili, bu özel konser için Türkiye’ye geliyor.
Ekim ayında, Prokofiev’in Külkedisi süiti ve Shostakovich’in Op.6 numaralı süitini içeren "Two pianists in Soviet Rules " isimli HatHut’tan çıkacak albümleri Harmonia Mundi tarafından dağıtılacak. Rec by Saatchi Classic Label’ından çıkacak 4 el müziklerini içeren bir diğer albüm kaydına da Miam stüdyosunda Ekim ayında başlayacaklar.
Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası, 2009-2010 sezonunda da İstanbul Devlet Opera ve Balesi temsilleri ile beraber yurtdışında ve ülkemizde bizleri temsil eden birçok Türk virtüözün resitalleri, konferanslar ve fuaye konserleri ile sanatseverlere kaliteli ve dolu dolu bir program sunmaya hazırlanıyor.
28 Eylül 2009 pazartesi akşamı saat 20.00’de gerçekleşecek olan açılış konserinin biletleri Süreyya Operası gişesinden veya www.sureyyaoperasi.org adresinden online olarak satın alınabilir.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe