EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

1 Eylül 2009 Salı

CAZYAPJAZZ : ''LATİFE''İstanbul’un önde gelen performans mekanlarında ve Akbank Caz Festivali’nde verdikleri konserlerle ismini duyuran Cazyapjazz, uzun süredir beklenen ilk albümü Latife ile dinleyicilerini selamladı..Caz, funk, drum'n bass ve fusion'u Türk melodileri ve ritmleriyle harmanlayan Cazyapjazz, Latife’nin temelini cazla kurup Roman havaları, elektronik müzik ve yaşadıkları Münih kentinin kozmopolit yapısıyla renklendiriyor. Gitarda Semih Yanyalı, tuşlu çalgılarda Murat Küçükboyacı, saksafonda Matthias Kaiser, basta Reinhard Buchner, darbukada Ozan Aydoğan ve davulda Mathis Riehm'den oluşan gruba Latife’de kemanıyla Manoj Baruah; uduyla Şeref Dalyanoğlu konuk oluyor. Latife’nin bir de sürprizi var: İsmi, Türkiye’nin ‘Sanat Güneşi’ Zeki Müren’le özdeşleşmiş Şimdi Uzaklardasın’ı Cazyapjazz; orijinaline sadık ama kendilerinden kattıklarıyla yenilenmiş bir bakışla yorumluyor.Tarz ve zaman kaygısı taşımaksızın Doğu’nun ve Batı’nın tınılarını bir araya getiren Cazyapjazz çok boyutlu bir ‘caz yapma’ deneyimine dinleyicisini ortak ediyor.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe