EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

3 Ağustos 2009 Pazartesi

HAFTANIN KONUK YAZARI : '' DEMET TUNCER''Konuk yazar olarak bir şeyler yazmam istendiğinde nereden başlayacağımı bilemedim. Sanırım en doğru yaklaşım amacıma ulaşmak için çıktığım bu yolculuğumdan sizlere, ufak da olsa, bir tat sunmak olacak.

Hedeflerimize yani amaçlarımıza ulaşabilmemiz seçtiğimiz araçlar sayesinde gerçekleşir. Seçimimizi yaptığımız araçların sağlamlık ve doğruluk derecesi bizi amacımıza o kadar rahat veya meşakkatli ulaştırır. Ama günün sonunda verdiğimiz kararların arkasında her ne olursa olsun sapasağlam durabilmemiz, sabırla ve gayretle çalışmamız gerekiyor.

Benimse bu seferki aracım bir “kısa çalar” yani bir “single” oluyor. Uzun zamandan beri insanlar benim müzik kariyerimle ilgili bir beklentiye girmişlerdi, “ne zaman albüm yapacaksınız?” soruları çoğalmaya başlamıştı. Bu sorular beni hem yüreklendiriyor hem de biraz ürkütüyordu. Aklıma ilk gelen, başlama noktamızın, aracımızın sağlam olması gerektiğiydi, ama ne olmalıydı... Uzun bir araştırma ve düşünme sürecinden ve “Hayır bu olmaz, şu olabilir... o mu? Şaka yapıyorsun herhalde” gibi ekip içi beyin fırtınalarından sonra Selim Serezli’nin bizden özene bezene sakladığı parçayı ekipçe dinledikten sonra hayal kurmaya başladık ve hep beraber o hayali gerçekleştirmek için kolları sıvadık. Bu projede en önemli kişiler başta aranjmanı yapmayı kabul eden sevgili arkadaşımız Febyo Taşel ve zeki, sivri ve muzır kalemini projemize katmayı kabul eden Müfide İnselel’di.

Şarkının teknik kısmı bittikten sonra ise sıra projeyi sizlere sunma bölümüne geldi. İşe daha önce yapılmamış, insanlarda ilgi uyandıracak ve çarpıcı bir kapak arayışıyla başladık. Alexander Kokoskeriya ve ekibi benim kıyafet temalarımı hazırladı ve Fatih Demir’in objektifinin önüne koydular. En zor kısımsa, çoğunuzun tahmin edeceği gibi, o şaha kalkmış beyaz atın üzerinde istenilen pozu yakalayabilmek için sakin ve kendinden emin biçimde durabilmekti. Olmadı bir daha, olmadı bir daha. Yularsız, semersiz olduğu için, kabul etmek gerek, biraz zorlandım. HAYIR tabii ki böyle bir şey olmadı ama olsaydı aylarca konuşulurdu emin olun!

Sizlere görsel olarak da ulaşmamızı sağlayacak klibimiz için çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki haftalarda klip çekimimiz olacak ve Dur Bakalım’ı televizyon kanallarında da izleyebileceksiniz. İçimize sinen, beğendiğimiz, bizi amacımıza bir adım daha yaklaştıran bir çalışma, bir “araç” oldu bu “single”. Yola koyulduk artık, amaca giden bu yolda başka hangi tarzlar olacak ben de bilmiyorum ama tek bildiğim, hayatın gerçeklerini, keyiflerini, acılarını, inişlerini ve çıkışlarını sizlerle paylaşarak, bu paylaşıma oyunculuğumu da ekleyerek aklınızın ve kalbinizin özel bir köşesine dokunabilmek. Amaç deyip duruyorum peki bana göre nedir bu “amaç”? Müzik anlamındaki amacım konsept konserleri yaratmak ve sahnemi adeta bir şova dönüştürmek. Dekoru, aksesuvarı, dansçıları, orkestrası ve ışık rejisiyle bir şov sunmak.

Bu amacın ilk yapı taşlarından biri ise “Dur Bakalım”. Umarım bu yeni çalışmamdan keyif alırsınız, umarım keyifsiz zamanlarınızda bu parçayı dinleyip veya klibi seyredip biraz gülümsersiniz. Eğer aşk acınız varsa belki parçayı sonuna kadar açıp avazınız çıktığı kadar “Lela Lela Lelaaa Duur Bakalım ordaa ÇEEK git uğraşmaaa Bak pabucun Damdaaaa” diye bağırırsınız! Alın size bir terapi parçası!

Her şey bir yana, benim yolculuğuma hoş geldiniz, umarım hep yakınımda olursunuz...

Demet Tuncer/Hayat Müzik/2009
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe