EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

15 Ağustos 2009 Cumartesi

BABUTSA : '' LONDON COLLING ''Türkiye’ye yeni sesler ve farklı projeler kazandırmayı hedefleyen 4 Mart Müzik, özel bir çalışma olan Babutsa’nın ilk albümü London Colling ’i yayınladı.

BABUTSA, Londara’da yaşıyan 3 türk genci Peri Aziz, Soner Türsoy ve Ali Sönmez tarafından kuruldu. Tüm müzik bilgilerini deneyimlerini ortaya koyarak, özgün bestelerini ve Kıbrıs’a ait bazı parçaları alıp, kendi yorumlarını katarak, günümüz sound anlayışı ile yeniden düzenlediler.

Tüm stüdyo kayıtları Londra Sons stüdyolarında yapılan albümde 12 şarkı yer alıyor. Grubun kendi bestelerinin dışında Raif Denktaş, Ayhan Başkal, Vangelis Perpiniathis, Türkan Altay, Ersay Hasan, Erdinç Gündüz, Buray Hoşsöz gibi söz yazarı ve besteciler ile Londra’lı ve Yunanlı birçok müzisyende katkıda bulundu.

Albümde pop, fantezi, rock, blues, regy, rum ezgi gibi farklı müzik tarzları başarılı bir şekilde kullanıldı.

Albümün ilk klibi Ali tarafından seslendirilen “Yanayım Yanayım” adlı parçaya değerli yönetmen Yavuz Özkan tarafından 16 mm formatında Ortaköy’de tarihi bir binada çekildi. Albümde farklı tarzların hedef alınması sebebiyle 2. klip, Peri tarafından seslendirilen ve Türkiye’de herkesin sevdiği bir parça olan, düzenlemesi blues formatında yapılan “Köprüden Geçemedim” şarkısına Yavuz Özkan yönetmenliğinde çekildi.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe