EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

8 Temmuz 2009 Çarşamba

''VUR'' ALBÜMÜ İLE GÖKHAN TEPE,AHMET ERTEN'LE HAYAT MÜZİK'İN KONUĞU OLDU..2009 yazını karşılarken ‘’Vur’’ ile bir kez daha dinleyicilerinizle buluştunuz.Üstelik bu kez yapımcı kimliğinizle hazırladınız albümünüzü..Albümün oluşum sürecinden bahseder misiniz bize?

Albümün yoğun çalışmalarına 6 ay öncesinde başladım. Bu albümde çok titiz ve özenli çalışmaya çaba gösterdim. Uzun süre Dünya pop müziğinde güncellenen yeni trendleri ve çalışmaları takip ettim ve bu doğrultuda ekibimle bir araya gelerek albümün startını verdim.


Albümde sizin şarkılarınız dışında Uğur Başar ve Serdar Aslan’ın 2 eseri yer alıyor..Söz konusu isimler nasıl dahil oldu albüme?

İstanbul Gelişim Orkestrası’nda saygıdeğer bir müzisyen olan Uğur Başar ‘’Senden Sonra’’ şarkısının müziğini daha önce dinletmiş ve şarkıyıçok beğenmiştim. Benim sounduma da çok yakın bulduğum için Uğur Başar’ın da izniyle albümde yer verdim. Serdar Aslan ise çok yetenekli ve genç müzisyen bir arkadaşımız. Çok sevdiğim bir arkadaşımın önerisi üzerine kendisiyle tanıştım ve ‘’Çok Özlüyorum Seni’’ şarkısını dinledim ve çok beğendim. Bu şarkı da benim tarzıma çok yakındı ve sesime çok yakıştığını düşündüm.


İlk klip albümün isim şarkısına çekilmiş. Brezilya’lı güzel ‘’Silmira’’ da size söz konusu klipte eşlik etmiş. Biraz klipten bahsedebilir misiniz? Nasıl bir çalışma oldu ?

Evet klip Vur şarkısına çekildi. Klibi Digital Sanatlar Ceyda Sarıhan adlı yönetmenle çektik. Ceyda Hanım’la ilk toplantımızda, kliple ilgili projeyi çıkartırken melez bir bayanın oynamasının klibe farklılık katacağını düşündüm ve o da Silmara’yı önerdi. Gerçekten Silmara çok güzel ve işinde çok profesyonel bir model. Klipte sık sık değişen planlar yer aldı. 2 farklı mekanda çekildi ve çok başarılı bir ekip çalışması oldu.


Hareketli şarkılar kadar Gökhan Tepe’nin duygusal şarkıları da albümlerinin vazgeçilmezi..Bu albümde sizin için en özel duygusal şarkınız hangisi peki ?

Albümde yer alan ve benim için ayrı bir yeri olan slow Beyaz Sayfa… Bu şarkının bende özel bir yeri oldu, yazmaktan ve okumaktan çok büyük keyif aldım.


‘’VUR ŞARKISINI İNGİLİZCE HAZIRLAYARAK ORTADOĞU’YA SUNMAYI DÜŞÜNÜYORUM’’


Yeni albümünüzün ardından bir sürpriz bekliyor dinleyicilerinizi..Ortadoğu projesinden bahsediyorum.. Bu yeni çalışmanızın detaylarını öğrenebilir miyiz?

Bu çalışmamı daha detaylandıramam ama Vur şarkısını İngilizce hazırlayarak Ortadoğu da single şeklinde sunmayı düşünüyorum.


Gökhan Tepe önceki sezon yayınlanan ‘’Elveda Derken’’ adlı dizide çok önemli isimlerle aynı dizi-film projesinde buluştu.Raiting anlamında da nitelik anlamında da başarılı bir projeydi.Oyunculukta da başarınızı kanıtladınız.Şimdilerde gelen yeni dizi projeleri var mı?

Yeni gelen dizi projeleri var evet ancak ben eylül ayında başlayacak olan projelere biraz daha sıcak bakıyorum. Bu dönem albümüme yoğunlaşmak istediğim için dizi için eylül ayında yer alacak projelerden birinde yer almak istedim. Şu an üç senaryo var elimde okuduğum ancak henüz karar vermedim.


Yaz sezonunda çıkardığınız bu kıpır kıpır albümün konserleri de olacaktır elbette..Şimdiden belirlenmiş bir turne ya da sahne takviminiz varsa okurlarımızla paylaşalım..

Tabi ki yeni albümle birlikte yaz aylarında Türkiye’nin bir çok yerlerinde konserlerimiz olacak. Önümüzdeki günlerde Bursa, Denizli, Antalya, İstanbul ve İzmir konserlerim olacak. Bunlarla ilgili detayları www. gokhantepe.com dan öğrenmeleri mümkün.


Sahne ışıkları,albüm çalışmaları dışında gündelik hayatında nasıl vakit geçirir Gökhan Tepe..Hayatının rutinleri,vazgeçilmezleri..Bize biraz bunlardan bahseder misiniz?

Çok yoğun bir dönem yaşıyorum konserler, provalar, yabancı dil eğitimim, albümün promosyon çalışmaları derken açıkçası bu aralar kendime çok fazla zaman ayıramıyorum ama fırsat buldukça sevdiğim dostlarımla bir araya gelerek vakit geçiriyorum.


Söz yazarı ve besteci kimliğiniz genelde sadece kendi albümlerinizde yer buluyor..Eserlerinizi farklı albümlerin repertuarlarında da değerlendirmek gibi bir düşünceniz yok mu?

Var tabiî ki zaman zaman oluyor da birkaç şarkım geçen yaz bazı sanatçı dostlarım tarafından seslendirildi. Bu sene için Annem şarkımı sevgili Mine Koşan muhteşem yorumu ile seslendirdi.


‘’OYUNCULUK DENEYİMİMLE MÜZİKAL ÇALIŞMALARIMI AYRI TUTMAYA ÇALIŞIYORUM’’


Son dönemde önemi artan dizi film müziklerine nasıl bakıyorsunuz?Albüm çalışmalarınız yanında bu tarz farklı projelere sıcak bakıyor musunuz?

Açıkçası oyunculuk deneyimimle müzikal çalışmalarımı ayrı tutmaya çalışıyorum ancak çok ısındığım bir dizi olursa müziklerini yapabilirim ama şu an bunu yapmak için bir eğilimim yok.


Gökhan Tepe’nin iddialı şarkılarına alıştık artık..Yeni albümünüzde mutlaka 2009 yazına imzasını atacaktır.Ancak iddialı söylemlerinizle ilk kez karşılaşıyoruz sanki.’’Yılın ilk hitini yaptım’’ gibi bir ifadeniz var basın bülteninizde.2009 yılında çıkan albümler Gökhan Tepe’yi memnun etmemiş olmalı?

Bu yorumu yaparken kendi şarkımın hit normlarında olacağına emin olduğum için yaptım. Ama şarkılarımın bu yaz dönemini hareketlendireceğini düşünüyorum..


‘’HER YIL KENDİLERİNİ TEKRAR ETMEDEN DİNLEYİCİYE FARKLI SOUNDLAR SUNARAK ,ALBÜM SATIN ALMALARINI SAĞLAMALIYIZ ‘’


Müzik sektörünün son zamanlardaki en büyük sorunu şarkılarının yasal olmayan yollardan bilgisayarlara indirilmesi..Albüm satışlarını ciddi anlamda sekteye uğratan ‘’mp3’’ çılgınlığı hakkında müzik severlere neler söylemek istersiniz?

Bu konuda sanatçıların üstüne düşen bazı görevler var mesela her yıl kendilerini tekrar etmeden dinleyiciye farklı ve kaliteli soundlar sunarak albüm satın almalarını sağlamalıyız. Her yıl yapılan şarkıların bir yerlerini değiştirerek insanların önüne sunarsan o zaman onlar da indirme yolunu tercih ediyorlar. Fakat farklı sound ve çalışmalarla onlara değişik şeyler sunarsak arşiv yoluna giderek albüm alacaklarını düşünüyorum. Bunun dışındaki önlemleri ise yetkili merciler almaya çalışmalıdır.


Albümünüze yapımcı olarak da imzanızı attığınızdan bahsettik..Bundan sonra kendi albümleriniz dışında genç yeteneklere de ‘’yapımcı’’ kimliğinizle yol açmak,destek olmak gibi bir planınız var mı?

Tabiki var. Tepe Müzik Production ileriki zamanlarda bu amaçla çalışmalar yapacak.


Röportaj için çok teşekkür ediyoruz..Müzikram okuyucularına son olarak söylemek istediklerinizi alabilir miyiz?

Sizlere çok teşekkür ediyorum. Kaliteli müziği ayırtedebilen bütün dinleyicilerin korsandan uzak kalmalarını söyleyebilirim. Ve aynı zamanda beni destekleyen ve yanımda olan herkese de teşekkür ediyorum.

Röportaj:Ahmet ERTEN /Müzikram/Hayat Müzik/2009
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe