EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

7 Temmuz 2009 Salı

SERTAB ERENER ''BU BÖYLE'' ADLI SİNGLE ÇALIŞMASINI HAYAT MÜZİK PLATFORMU'NDA AHMET ERTEN'E ANLATTI..''YEPYENİ BİR YOL DENEMEK İSTEDİM''
Uzun süredir beklediğimiz,özlediğimiz Sertab Erener,nihayet 2009 yazında müzik severlere müjdesini ’’Bu Böyle’’ diyerek…verdi.Kısa sürede çok geniş kitlelere ulaşan bir şarkı ‘’Bu Böyle’’..Biraz bu single projesinin ortaya çıkışı ve size hissettirdiklerinden bahseder misiniz?

Ben aslında bir albüm niyetiyle yola çıkmıştım ama daha sonra elimde on beş şarkı olmasına rağmen yepyeni bir yol denemek istedim .Şarkı şarkı, üç ayda bir yeni bir albüm yapıyormuşum kadar özenli ve her seferinde mutlaka beş altı farklı versiyonun da olduğu single’lar yapma yoluna gittim ...

Şarkının sözü ve müziği Soner Sarıkabadayı’ya ait..Daha önce repertuarlarınızda görmeye alışık olmadığımız bir isim ancak çok güzel bir müzikal uyum yakalanmış bu açık..Soner Sarıkabadayı ile çalışma fikri nasıl doğdu?

Tamamen bir tesadüf!! Yasar Gaga bana kendisini tanıştırdı. Şarkıyı ilk dinlediğimde çok sevdim ve söylemek istedim :)

Şarkı zaten tabir-i caizse aldı başını gitti..Çok içten yürekten,geniş kitlelerle buluştu ancak sizi görmeyi de çok özledik..Klip özel bir animasyon tekniği ile çekilmiş,duyumlarımıza göre..Nasıl bir klip oldu,anlatabilir misiniz?

Aslında keşke bunu Baran Baran ile konuşsanız .Cünkü fikir ve uygulama tamamen ona ait .. Ve biz ikinci kez bir video klip’te buluştuk . Diğeri ‘’Mecbursun ‘’adlı şarkımın başka bir animasyon video klip çalışmasıydı . Baran o kliple ödül aldı.. Umarım bununla da aynı başarıyı yakalarız ....

‘’Bu Böyle’’ ve ‘’Painted on Water’’ çalışmaları gündemdeyken,bu soru için erken mi olacak bilemiyorum ancak bir yandan da Türkçe albüm çalışmalarınız devam ediyor mu?Türk popunun en özel isimlerinden birisi olunca,şarkıya,albüme doyamıyor insan:)

Teşekkürler.Bu tek şarkı single fikri devam edecek. Sanırım yenisini ekim ayı gibi bitirmiş olurum !
Sertab’ın devleştiği en önemli platform şüphesiz sahne..Yaz sezonu da hazır gelmişken,bol bol izleyelim,dinleyelim sizi..Şu anda belirlenmiş bir konser takvimi ya da özel bir turne var mı ?

Evet yaz boyunca yirmiye yakın konserim olacak tüm Türkiye genelinde ... Konser takvimi için www.sertab.com ‘u takıp edebilirsiniz.

Geçtiğimiz aylarda bir otobiyografi projesi ile müzik marketlerde yer aldınız..Sahne performansı bu kadar sağlam bir solist olarak konser performanslarınızı dönem dönem Dvd formatında bu şekilde sunmaya devam edecek misiniz?

DVD çok uzun soluklu ve zor bir iş.. Sanırım bir başka on beş yıl geçmesi lazım : )))

Myspace ve twitter gibi oluşumlardan dinleyenleriniz size ulaşabiliyor..Onlarla bu kadar yakın ve sıcak bir diyalog kurmak neler hissettiriyor size?Onların görüş ve önerileri hangi aşamalarda önem teşkil ediyor?

Gerçekten geniş bir arkadaş kitlesine sahip oluyorsun. Ayrıca bilgi akışı olan bir yapı olduğu için Twitter’ı çok seviyorum . Aynı zamanda da genel olarak nabız yoklamak ve onlardan gelen önerilere göre yönlenmek beni mutlu ediyor.

''PRODÜKTÖRLÜK ÇOK RİSKLİ VE SORUMLULUK İSTEYEN BİR İŞ''
Bütün bu müzikal birikim ve tecrübeyi yeni isimlere prodüksiyon yaparak da değerlendirmeyi ve belki de gerçekten inanacağınız isimlere destek vermeyi düşünüyor musunuz?Prodüktör Sertab Erener olarak ,yeni isimleri müzik sektörüne kazandırmak fikrine nasıl bakıyorsunuz?

Aslında bu konu çok riskli ve üzerinde çok düşünülmesi gereken bir konu. Çok da sorumluluk isteyen bir iş .. O yüzden daha bu konuda kendimi hazır hissetmiyorum.

Son yıllarda müzik sektörü türlü imtihanlardan geçti..Önce sokak başı seyyar şekilde satılan korsan cd’ler akabinde de mp3 çılgınlığı albüm satışlarını ciddi anlamda etkiledi..Dinleyicinin bilinçlenmesi ve sektörün yaralarını sarması belki de yara almaması için Sertab’ın gözüyle neler yapılması gerekiyor?

Bence bu konuya herhangi bir çözüm aramak yerine yeni çağ müzik oyununa konsantre olup yeni ne farklılıklar yaratabiliriz ona bakmak lazım sanırım.

Röportaj:Ahmet ERTEN/Hayat Müzik/2009
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe