EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

19 Haziran 2009 Cuma

RAMİZ : ''BİTMEZ BU RAP''2007 yılında Cem Özkan prodüktörlüğünde albüm çalışmalarına başlayan RAMİZ, düşüncesindeki soundu bulmak için uzun bir süre Soundcheck’te deneme kayıtları yaptı. Müzisyen arkadaşları Bora Uzer’den de fikirler alarak çalışmalarına devam eden Ramiz 80’nin üzerinde demo kayıtlarından sonra istediği soundu buldu..…

2008 Kasım ayında albüm kayıtlarına başlayan Ramiz için, Rap müziğin güçlü ismi 50 CENT’in “Varmısın yok musun” TV programında yarışması bir dönüm noktası oldu… Yarışmada müziğinden bahsetme fırsatı yakalayan Ramiz, yarışmadan sonra albüm çalışmalarını hızlandırdı. Albümün prodüktörlüğünü Cem Özkan, süpervizörlüğünü Murat Tükenmez yaptı. Albümün isim parçası “Bitmez bu Rap”…

Albümde Cem Özkan, Almanya’dan Grosses K, yine Almanya’da çok büyük bir kitle yakalayan Ali A$, Los Angeles’tan Mister Kidd, R&B vokallerde Meles ve Türkçe Rap müziğinin bilinen önemli isimlerinden Beto, Cash Flow, Fresh B, Jabor, Lewo,Rapozof ve Tuzak eşlik etti. Albümün Masteringini Çağlar Türkmen yaptı. Kartonetini RAMİZ’in yaptığı albümün fotoğraflarını Halil Akpınar çekti. Albüm Cem Özkan’ın 3, Ramiz’in 12 bestesinden oluşuyor. Albümde aranjmanlar Cem Özkan, Ramiz ve Murat Tükenmez yaptı. Eğlenceli, duygusal ve kendi içinde agresif bir tavır barındıran albümde değişik denemeler yapıldı. Dünya Rap trendi referans alındı ve soundların bu tavıra yakın olması için uzun süre çalışıldı.

Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe