EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

10 Haziran 2009 Çarşamba

IŞIN KARACA ''HAYAT MÜZİK PLATFORMU'NDA'' KONUK YAZAR OLDU ! ''UYANIŞ'INI ANLATTI !
Herkese Merhaba...Kalemin güçü dilden daha zordur...Kelimeler yarışırken zamanla gerçek olan tek şey şu andır.....Ve işte Uyanışım....

Hayat beni herkes kadar sınamış olacak ki bende artık tanrının bana armağan ettiği tüm güzellikleri kullanarak kendime hizmet etmeye karar verdim.Çok uzun fakat ne yazık ki, istemesem de beni yıpratan bir süreçten yara bere içinde çıktım ve o yaraların sarılması çin tamir sürecimi yaşıyorum desem yeridir.Türkiye'nin en önemli ve özel şarkıcı sıfatı ile yaşamak ayrı yükümlülükler getiriyor insana.Bugüne kadar söylemiş olduğum her kelimenin arkasında durdum, her şarkının notası ile seviştim. Ama şimdi başka başka duygularla uyanıyorum her sabah.Sevmenin benim kabiliyetimin olduğunu hatırladım.Bir daha sevmeyeceğim dersin ama kendine yalan söylemiş olursun. Haaa belki eskiden inandığın sözler sana farklı gelebiliyor ama şu vardır ki, o sözler başkasının ağıza da yakışıyor, anlamları farklı hale getiriyor. Seni seviyorum demek tuhaf bile gelse de onun ne kadar önemi bir cümle olduğunu hatırlıyorsun.Hatırlayıp kabul edince de hayatın ne kadar normal olduğunu algılıyorsun.Kimse bize korkuyu öğretmedi, o bedenimizde var olan bir olgu.Onları büyütüp yaşamak bizim elimizde olan bişey. Kimse korkusuz değildir, ama onları bile zamanla sınırlandırmayı öğreniyorsun.Kişisel hükümdarlıkların kaybolduğu, etrafındaki herkes(kendimi dahil ediyorum) günahı ve de sevabıyla affettiğim bir döneme girmişim. Kibirimin egosuyla savaşamayacak kadar yorulmuşum insan olarak.Ehhhh durum böyle olunca kişisel Uyanışlar gerçekleşiyor.Aynalarla konuşma zamanı. Çırılçıplak hesaplaşma devri....Etrafımda o kadar çok mutsuz insan var ki..Hayatta geldiği yeri sevmeyen benimsemeyen insanları seyredince; bu uyanışın bana ne kadar çok şey kazandırdığını anlıyorum.Hayata karşı uyanmak özgürlüğünü ilan edişinle eş değer.Herkes kendi hayatının başrolünü oynadığını sanıp yaşar, halbuki kendi gerçekten sorguladığında bazen yan rol oynadığını hatta figüran olarak bulunduğunu fark edebiliyor.Bu zaman zaman hepimize olabilecek bişey.Ama olurken hemen sıyrılıp hayata tüm gerçekleri ile karşılamak lazım.Hepimizin kişisel savaşları var, onlar asla tamamıyla kaybolmuyor ne yazık ki.Ama onlarla yaşamayı, onları kendimize göre örtmeyi ve zamanla gidişlerini seyretmey, öğreniyoruz..Devir dürüst olma devri...Kişisel savaşları yok etmek devri....Sonuç olarak büyümek için küçülmek lazım...


Bu bunun sonuçunda UYANIŞ'la karşılaşıyorsun....


Herkese sonsuz sevgiler


Işın Karaca/Hayat Müzik/2009
Share this post

1 yorum Yeni Yorum Yap

 1. Işın Hanım'ın sesi çok güçlü yorumu güzel ancak henüz şarkıları ardarda dinlediğinizde sıkılmayacağınız albümünü yapmadı. Ama yapacağına inanıyorum. Çıkar çıkmaz satın aldığımı bu albümünü çok tutmadım. Hayırlısı olsun.

  YanıtlayınSil

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe