EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

21 Haziran 2009 Pazar

İLKER UNCUOĞLU : ''GELECEĞE DÖNÜŞ''


Türkiye’de adından söz ettirmiş Ceza, Fuat gibi bir çok rap sanatçısının albümlerinde çalışmış, sahne performanslarında dj ve backvokal olarak yer almış olan İlker UNCUOĞLU, ilk bandrollü çalışması "Geleceğe Dönüş"ü Haziran ayında, Fabric Yapım etiketiyle piyasaya sunuyor.

Kayıtların ARI Stüdyolarında, Mastering işlemlerinin İTÜ/MIAM stüdyolarında yapıldığı, yer yer sopranoların, yaylıların ve pianoların, enstrümental tatların bizi yakaladığı albüm "Rap" ya da "hip-hop" kültürüne yakın olarak niteleneceği muhtemel olduğu halde yine de sayısız müzik tarzını içinde barındırıyor. Diğer enteresan tarafı da tüm enstrüman ve vokal kayıtlarının, endüstriyel ekipmanlarla sanatçının "bizzat" kendisi tarafından kaydedilmiş olması.

Parçalardaki hikayeler kimi zaman korkusuzca ayakta duran bir tarzda olup kimi zaman da yüzünüzde muzip bir gülümseme bırakacak, aynı zamanda parçaların sözleri de oldukça şiirsel ve cesur bir şekilde kaleme alınmış. Sanatçı bu albümünde bilinen tüm rap stillerinden farklı olan tarzını elektronik altyapılar üzerine anlamlı sert sözler içeren bir bütün olarak sunarken bu yaptıklarını “Civ *4'lükten uzak takip mekanizması” olarak adlandırıyor.

İlker Uncuoğlu, (Takipçileri için nam-ı diğer "CivCiv"*) dinleyicilerine prodüksiyon olarak da, albümünü bambaşka bir yerden yakalatıyor. Liriklerindeki hikayelerle kimi zaman ufak mesajlar veren, kimi zaman tamamen olan bitenle dalga geçmek isteyen, ama sonunda bir yerde "Ben Buradayım" diyen bir duruşla "merhaba" dediği bu farklı albümünü Haziran ayında dinleyicileriyle paylaşıyor.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe