EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

26 Haziran 2009 Cuma

HÜSEYİN KARADAYI ''FRESH''Son yıllarda Türkiye’de ve Avrupa’da, tarzı ve yarattığı müzik sounduyla dikkatleri üzerine çeken, Türkiye’de dans müziği denince ilk alka gelen isim DJ - Prodüktör Hüseyin Karadayı’nın, “FRESH” adlı albümü DMC etiketi ile tüm müzik marketlerde yerini aldı.

Hüseyin Karadayı’nın “FRESH” isimli albümü sıcak yaz günlerinde içinizi ısıtacak farklı ve pozitif bir sounda sahip. 14 şarkıdan oluşan albümde birbirinden ünlü isimler iddialı yorumlarıyla Hüseyin Karadayı’ya eşlik etiler.

Hüseyin Karadayı’nın “FRESH” albümünde 2009 kışının dillerden düşmeyen şarkısı “Anlamazdın “ Ferhat Göçer’in eşsiz yorumuyla ve dans versiyonuyla yer alırken, yıllardır Zerrin Özer’in yorumundan dinlediğimiz, Orhan Gencebay’ın unutulmaz eseri “Gönül”ü yine Ferhat Göçer yorumuyla bu albümde dinleyebilirsiniz.

Hüseyin Karadayı’nın “FRESH” albümü daha müzik marketlerde yerini almadan büyük yankı uyandıran, radyolarda en çok istek alan şarkılar arasında yer alan bir Sezen Aksu klasiği olan “Geri Dön” Betül Demir’in eşsiz yorumuyla yine bu albümde yer alıyor.

Albümde ayrıca, Mustafa Sandal’ın “Aya Benzer” şarkısı bambaşka bir Mustafa Sandal yorumu ile yer alırken, Tarkan'ın “Kuzu Kuzu”su bambaşka bir düzenlemeler ile karşınızda… Bu unutulmaz şarkıların dışında albümde, Ege Çubukçu tarafından seslendirilen ve müziği Hüseyin Karadayı’ya ait “Anladım” şarkısı “Anlamazdın” şarkısına ithafen yazılmış.

Albümünde yeni isimlere de yer veren Hüseyin Karadayı Eda Lil Sun, Gizem Can gibi yurt dışında doğup, büyüyen yetenekli isimlere de destek oldu. Almanya, İsviçre, Belçika, Hollanda’da popüler olan Eda Lil Sun’ın seslendirdiği “Bambita” şarkısı ve 17 yaşındaki Belçikalı Gizem Can’ın iddialı yorumundan dinleyeceğiniz, sözü ve müziği Hüseyin Karadayı’ya ait olan “Spotlight” farklı soundu ile dikkatleri üzerine çekecek.
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe