EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

19 Haziran 2009 Cuma

ESİN GÖRÜR'ÜN YENİ YAZISI : '' TAPTAZE ! ''Biraz geciktim sanırım. Rötarlı yazıma mazaretimi sunarak başlamak yerinde olacak bu durumda. Tatildeydim! Daha iyi bir mazeretim olamazdı zaten. Dinlendim ve tekrar dinlendim. Mikrofonumu özledim ve tabii ki klavyemi. (Kalem kadar romantik olmadı ama eminim kalem de yeni bir teknolojiyken bu kadar romantik bir olgu değildi) Neyse nihayetinde tekrar selam...

Tatildeyken fazla müzik dinlememeye, arınmaya, kulağımı dinlendirmeye çalıştım ama itiraf etmeliyim ki, pek de mümkün olmadı. Genel olarak galip sinema olsa da, müzik de 2. sırada yer almayı başardı.

Merak etmeyin, nispet yapar gibi deniz, kum ve güneşten bahsetmeyeceğim. Uzun süredir beklediğim bir albüm var ve raflardaki yerini aldı - alacak! (Hatta siz bu yazıyı okurken almış bile olabilir) Bu sebeple geç kalmadan, bu taptaze albümün bahsini etmeliyim!

Özellikle vakit ayırınız: Hüseyin Karadayı - Fresh! Önceden bir kaç şarkısını dinleme şansını yakaladığım bu albümde, bana kalırsa gerçekten bu yaz listemizden eksik etmeyeceğimiz hitler dolu. Çok uzun süredir sıkı çalışan bu ismi raflarda gördüğünüzde özellikle incelemelisiniz!

En başta albümde sizi bir çok sürpriz bekliyor! Ferhat Göçer ve Betül Demir sürprizlerden sadece ikisi. Bu özel seslerin yanında Mustafa Sandal ve Aya Benzer sizi şaşırtacak bi diğer sürpriz. Reklam çalışmalarından sonra Mustafa Sandal'ın tekrar müzik yaptığını görmek çok güzel! Ayrıca Mustafa severler Hüseyin Karadayı'ya ne kadar teşekkür etse az bence! Sayın Sandal'ın reklam çekimlerine ara verip, tekrar müzik yapmasını çok uzun süre daha bekleyebilirdik. Nedense emekli imajı çizmiş kendisi bende. Çoooook uzun zaman olmuş gerçekten. Doksanları düşünüyorum da! Nerden nereye...

Ege Çubukçu'nun da ismini görüyoruz albümde ve şaşırmıyoruz tabii ki! İki hite imzasını atan müzisyen, yakın arkadaşını desteklemeye devam etmiş. İyi oldu bence bu "feat" durumları. Kesinlikle seviyorum! Bu arada özellikle SEXY ŞEY'e dikkat, ki benim favori şarkım! Erotik dans figürlerini destekleyecek çok hoş bir hit ve versiyonu da mevcut! Ayrıca yeni sesler dinlemek isteyenler ve sıradanlıktan bezmişler için ilaç niyetine!

Kısaca uzun zaman ve emek harcanan "Fresh" yazın albümü olmaya adaydır, bilginize!

Diğer başarılı yeni albümleri de kısa kısa geçersek ilk başta Işın Karaca'yı yad etmeliyiz. "Uyanış" ismindeki yeni albümü çok başarılı. Görseller ayrıca dikkat çekici olmuş bu sefer! İlk klip "Bilmece" isimli şarkıya geldi ve anlaşılan o ki; klip çekimleri sırasında bir hayli eğlenildi... Albümde dikkat çeken diğer hit ise "5 Dakika". Yine Ege Çubukçu'nun eşlik ettiği bu düet, kısa yaz aşklarının ardından ısrarla dinlenmeli ve imkan varsa söylenmeli! Harika şarkı, iki harika ses! Ee daha ne olsun?!

Gökhan Tepe ve Sertab Erener de özlediğimiz ve tekrar dinleme keyfine vardığımız diğer isimler. Radyoların bu yeni gözdelerine ısrarla kulak misafiri olunuz...

Sanırım son olarak, Hüseyin Karadayı'nın öngörülü olduğunu kabul etmeli: Bu yaz gerçekten çok "Fresh" geçecek!Esin Görür/Hayat Müzik/2009

www.myspace.com/esingorur

Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe