EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

1 Haziran 2009 Pazartesi

BATI YAKASI GRUBU,HAYAT MÜZİK PLATFORMUNDA KONUK YAZAR BÖLÜMÜNDE!Bundan tam bir sene öncesine gidersek, yarışmadan yeni çıkmış ve kendine ait bir albüm yapma fırsatı yakalamış, müziğini insanlarla paylaşmak isteyen bir gruptu Batı Yakası... Arayı fazla soğutmadan kollar sıvandı ve 2008 Temmuz ayının başlarında Cem Özkan'ın prodüktörlüğünde albüm çalışmalarımız başladı.

Büyüklü küçüklü sorunlar, avantajlar, eksiklikler, artılar, çalışmalar derken 2008 Ağustos ayının sonlarına gelindiğinde elimizde söz ve müziği Batı Yakası'na ait 11 şarkı olmuştu. Şarkılar kendi yaşanmışlıklarımızı anlatırken bir taraftan aşkı, sistemi sorgulayan, yer yer umut yer yer hüzün barındıran söylemler içeriyordu. Çanakkale savaşına ithaf ettiğimiz “Son Nefes”i de unutmamak gerek…

Kayıt, Mix, Mastering derken 2009 başında kendimizi bir anda Rock'n Dark Express 2009 Yarışması'nın Türkiye bölge finallerinde 8 farklı şehirde konser verirken bulduk. Bu şehirlerde verdiğimiz konserlerde Batı Yakası adlı ilk albümümüzden şarkılarımızı farklı dinleyici kitlelerine duyurma imkanına sahip olduk. Hayko Cepkin, Yüksek Sadakat, Seksendört ve Gece Yolcuları gibi sanatçılarla aynı sahneyi paylaştık.

Nisan ayında ise artık radyolarda albümümüzün çıkış parçası “4 Gün Önce” duyuluyor, bu parçaya çektiğimiz video klibimiz televizyon kanallarında yayınlanıyordu bile. Mayıs ayında üniversite bahar şenlikleri konserlerimiz başladı: Çanakkale, Ankara, Eskişehir, İstanbul… derken kayıtlarından kartonetine her yönüyle profesyonel bir çalışmanın ürünü olan albümümüz piyasadaki yerini aldı.

“Batı Yakası”nın bugün geldiği yer lise yıllarındaki küçük heyecanlarımızla başlattığımız müzik macerasının ilk sonucu aslında. Grubun kuruluşundan bu yana geçen 6 yılda Cafe'ler, barlar ve çeşitli organizasyonlarda sahne aldıktan sonra yarışmayı kazanmamız, akabinde son derece profesyonel bir ekiple ve içten, disiplinli bir çalışmayla albümü tamamlamamız, çok daha büyük sahnelerde, çok daha kalabalık topluluklara şarkılarımızı çalmamız ve artık profesyonel bir müzik grubu olmaya başlamış olmamız… Şu ana kadar geçen süreç bizim için hem heyecanlı hem de hareketli oldu ve bunun profesyonel müzik hayatımızın henüz sadece başlangıcı olduğunu bilmek ayrı bir keyif…

Sorumluluklarımızın arttığının farkındayız. Hem bireysel müzisyenler hem de Batı Yakası olarak müzik adına daha yapmak istediğimiz çok şey var ve biz üretmeye, paylaşmaya, elimizden gelenin en iyisini yapmaya her zaman devam edeceğiz...


BATI YAKASI/HAYAT MÜZİK/2009
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe