EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

5 Mayıs 2009 Salı

''ZAAF'' ALBÜMÜYLE İYİ BİR ÇIKIŞ YAKALAYAN BERKSAN, HAYAT MÜZİK'TE AHMET ERTEN'İN KONUĞU OLDU..YENİ PROJELERİNİ VE ALBÜMÜNÜ ANLATTI..‘’Zaaf’’ ile yeniden dinleyici ile buluştunuz..Müzikal anlamda önceki çalışmalarınızdan bir adım daha ötede ve değişimin devam edeceğinin sinyallerini veren bir albüm Zaaf..Bu benim tanımlamam elbette..Siz nasıl nitelendiriyorsunuz Zaaf’ı ?

Zaaf benim bugüne kadar yaptığım albümler arasında en hareketli olanı. Tabii romantik şarkılar bekleyen dinleyicilerim biraz kızdı ama şimdi alıştıklarını görüyorum. Şarkılar biraz daha elektronik bir sounda sahip. Bu anlamda popüler müzik değiştikce bendeki değişim de devam edecek tabii ki...

Albümün belki de en büyük sürprizi Selin Denizli’nin albümde söz yazarı olarak yer alması..Selin Denizle nasıl dahil oldu Zaaf’a?Bu şarkı nasıl ortaya çıktı?

Selin aslında benim için de bir sürpriz diyebilirim çünkü uzun zamandır arkadaşım fakat bir şeyler yazdığını bilmiyordum hele bu kadar güçlü yazdığını hiç bilmiyordum. Bir tesadüf eseri yazdıklarını okudum ama hayata geçişi pek de tesadüf eseriymiş gibi hissettirmiyor bana. Olması gerekiyordu. Böyle bir delinin yazdıklarını bilmemiz gerekiyordu. Popüler müzik dünyasına hayırlı uğurlu olsun.

Albümdeki şarkıların hemen hemen tamamı size ait..Bu albümlerinize geneline bakıldığında şaşırtıcı bir durum değil..Söz yazarı besteci yönünüze dinleyici de tanıdık.Seslendirdiği şarkılara bir şarkıcının aynı zamanda kendi imzasını atmasının avantajları nelerdir?

Tabii ki belli avantajları var yorumlamak adına. Hele hele özel bir takım sebepler besliyorsa şarkı, bunu hissedersiniz ama hiç beste yapmayan, söz yazmayan büyük yorumcuların hakkını yemek istemem onlar da olmadan olmaz..

Albüm çalışmalarınız dışında söz yazarı ve besteci kimliğinizle farklı projelerde,yer almak gibi bir düşünceniz var mı?Sanatçı arkadaşlarınızın repertuarlarında yer almak,fikri nasıl geliyor kulağa?

Aslında bu zaten yaptığım ama derinden yürüttüğüm bir iş. Birçok arkadaşımın albümünde şarkılarım var. Yeni dönemde dinleyecek olduklarınız da beni en az kendi repertuarlarım kadar heyecanlardıran bir durum.

‘’Zaaf’’ın imaj ve fotoğraf çalışması da dikkat çekiyor..Başarılı fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut’la birlikte çalışmışsınız..Nasıl bir konsept belirlediniz yola çıkarken?

Mehmet çok çılgın bir adam daha tanıştığımız ilk andan itibaren "Zaaf"ı ve ne anlattığını duyar duymaz konsepti söyledi ve bana da heyecan verici geldi. Kadın-erkek ilişkisini, zaaflarımızı fetiş bir şekilde resmettik. Hem çalışırken çok eğlendik hem de sonuç harikulade oldu. Hediyesi de Mehmet Turgut gibi bir dost kazanmak..

Albümle ilgili tepkilerin en sahici alındığı platformların başında radyolar geliyor..Radyo programcıları ve elbette onların da önem verdiği dinleyici istekleri playlistleri şekillendiriyor.. Berksan bu anlamda radyo dinleyicisinden nasıl tepkiler alıyor?

Benim ve şirketimin ilk günden bu yana şarkıya inancımız sonsuzdu ve öyle de oldu. Dediğiniz gibi eğer radyolar bizim kalemiz dersek, o kalede bu yaz benim bayrağım dalgalanacak. Tüm radyocu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum gösterdikleri büyük ilgi için...

İlk klip albümün isim şarkısına çekildi..Beğeni toplamaya devam ediyor..İkinci klip için düşünceleriniz şimdiden şekillenmeye başladı mı? ‘’Boncuk’’ ve ‘’Aşk seni Duyacak’’ dikkat çeken diğer şarkılar bana göre..

Biz de birkaç şarkı arasında gidip geliyoruz hem web sitem hem de radyolar yardımıyla yakında ortaya çıkacak. İpi hangi şarkı göğüslerse, klip ona çekilecek. Şarkının haketmesini bekliyoruz.

Geçtiğimiz aylarda bir dizi projesi ile ekranlarda yer aldınız.. Aldığımız duyumlara göre dizi teklifleri sürat kesmeden gelmeye devam ediyormuş..Nasıl bir deneyimdi ilk dizi çalışmanız? Önümüzdeki günlerde yeniden bir dizi projesi ile ekranlarda görecek miyiz sizi? Sizi heyecanlandıran bir proje var mı bu dönemde?

Bu yaz ekranda olacağımın müjdesini sevenlerime vermiştim zaten. Bodrum'da bir dizi çekeceğiz. Adı; Mandalina Kokusu. Gerçekten konusunu ve castı çok beğeneceksiniz .Sürprizler yakında açıklanacak. Ben de sabırsızlanıyorum.

Yaz ayları ile beraber konserler ,üniversitelerin bahar şenlikleri aralıksız devam edecek..Berksan yaz aylarını nasıl karşılamayı planlıyor?

Konserlerimiz devam ediyor. Bütün yaz sahnede olacağım. Merak edenler görsellerimle, sürprizlerimle, tüm konser takvimini www.berksan.tv den öğrenebilirler.

‘’Aşk Olmasa’’ albümün en alternatif şarkılarından birisi..Şarkısını yapmışsınız gerçi ama sormadan geçmeyelim..’’Aşk Olmasa’’ nasıl olur Berksan’ın hayatı: ) ?Aşk şarkılardaki kadar önemli,vazgeçilmez bir his,duygu mudur sizin için?

Aşksız olmaz. Bunu kendi adıma değil tüm insanlık için söyleyebilirim. Bu bizim doğamız vazgeçmek konusunda çok iddialı sözler kullanmıayacağım ama asla aşksız olmaz.

Son dönemde aldığınız ve beğenerek dinlediğiniz albümleri öğrenebilir miyiz?Kendi albümünüz dışında kimlere kulak veriyorsunuz şu dönemde?

Sezen Aksu, Hande Yener son dönemde aldığım, beğenerek dinlediğim albümlerden. Sıkı bir Norah Jones hayranıyım. Evde en çok dinlediğim albüm "Stars" tavsiye ederim.

Albümün yolunu açık olmasını diliyoruz…Son olarak Hayat Müzik Platformu aracılığı ile takipçilerimize ve müzik severlere neler söylemek istersiniz?

Ben teşekkür ediyorum tüm okuyculara sevgiler...
Röportaj: Ahmet ERTEN/Hayat Müzik/2009
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe