EMRE ALTUĞ, HAYAT MÜZİK'TE 

AHMET ERTEN'İN SORULARINI YANITLADI! I VOLTAGE FESTİVALİ 29 HAZİRAN'DA GERÇEKLEŞİYOR! MÜSLÜM GÜRSES'İN ''VEDA''SI RAFTA!

12 Mayıs 2009 Salı

SERKAN ÜNAL'IN YENİ YAZISI... : ''YALIN''Homurdanmalar başlamıştı ki 2 yıl süren sessizliğinin ardından yeniden merhaba demeye hazırlanıyor. Bu albüm 4. albümü ve her albümde başarı grafığini yükseltmeği başarmış bir isim.

Kendine ait bir duruşunun olduğunu kısa zamanda herkese kabul ettirdi.


Yaklaşık 5 yıl öncesine gidiyorum, o yıllarda yazılı basında yaptığım ilk röportajlarımdan biriydi. Bir isim müzik dünyasını altüst etmişti. Kimileri şaşkın kimileri mutlu ve bazıları da nerden çıktı bu adam diye söylenirken o emin adımlarla yoluna devam etti ve 2009 yılına damgasını vuracağının sinyallerini yeni imajı ve şarkılarıyla bir kez daha söyledi. Ve sonunda Yalın ''Ben geldim'' dedi.
Her yıl olduğu gibi havaların ısınmasıyla müzik marketlerde ki albümler hızla yerlerini almaya başladılar. Yaz başlangıcında çıkan albümler bir başkadır. O albümden beklentiler de fazla olur, eleştirilerde.

Arşivde yaşadığım sıkıntı yüzünden net bir tarih veremiyorum ama en azından 2004 yılı olduğunu biliyorum. Ellerine Sağlık ( Zalim ) isimli şarkısının promosyon cd si radyolara dağıtılmış ve şaşkınlık için de garip bir bekleyiş başlamıştı. Kimileri kısa zamanda çok iyi yerlere geleceğinden emin bir şekilde övgüler döktürür, kimileri kendince eleştirilerde bulunuyordu.

O yıllarda çalıştığım radyoda biz neden bu isimsiz starı çalmıyoruz diye düşünmeye başlamışken bana gerek kalmadan yayın yönetmenimiz olaya el koymuştu. Ben o yıl Zalim şarkısını vasat bulup çalmadığı, ancak albüm çıktıktan sonra kafasına dank eden Müzik Direktörünün görevden alındığını çok iyi hatırlıyorum.

Uzatmayalım Zalim şarkısının ardından yıllar geçti ve geçtiğimiz hafta 5 şarkı dinledim. Bu şarkılar Yalın’ ın yeni albümünde ki şarkılardı. Bu güne kadar dinlediğimiz Yalın albümleri, şarkılarına göre biraz çok farklı. Genelde sanatçılar kendileri her yeni albüm için bu albüm çok farklı oldu vs… gibi şeyler söylerler ama bu albüm gerçekten farklı. Yaklaşık 2 yıl süren sessizliğin ardından yeni albümü Ben Bugün – Avrupa Müzik etiketi ile yakında müzikseverlerle buluşuyor. ''Ah be Kardeşim'' isimli şarkısı ve ki sen isimli şarkıları benim favorilerim.

Bu yaz ve hatta önümüzde ki kış özellikle slow şarkılarıyla kulaklarımızda olacak bir albüm. Son dönemin en uzun ömürlü albümü diyebilirim Ben Bugün isimli Yalın albümü için.

Meleklerin Sözü Var - yıllar önce sevdiğim kadınla düğün için seçtiğimiz dans şarkısı olduğu için…

Zalim ( Ellerine Sağlık ) – Bir şarkının sadece şarkı olarak, görsellik yada promosyon yapılmadan da nasıl zirveye oturacağını öğretti için…

Birçok şarkısında kendimden çok şey bulduğum için, dinlerken yorulmadığım besteler yaptığı için, milyonlarca dinleyicisinden biri olarak kendi adıma teşekkürler…


Serkan ÜNAL/Hayat Müzik/2009
Share this post

0 yorum Yeni Yorum Yap

 

Önemli Uyarı

Hayat Müzik Platformu 2006 yılında yayın hayatına başladı. Ahmet Erten’in editörlüğünde müzik sektörü ile buluşan blog, güncel albüm haberleri, değerlendirmeleri, röportajları ve konuk yazarları ile gündemin nabzını tutuyor.

Hayat Müzik Platformu'nda yayınlanan haberlerin ve röportajların izin alınmaksızın ve kaynak gösterilmeksizin yayınlanması yasaktır!

HAYAT MÜZİK (2006-2012)

HAYAT MÜZİK                              (2006-2012)
Kurucu/Editör Ahmet Erten İletişim: hayatmuzik@gmail.com

Magazin

© SADECE MÜZİK ! HAYAT MÜZİK!
Designed by GeCe